| XanderLightBow a întrebat:

Hey, am o mica probleme TPU :/ oricat as incerca nu-mi pot albi dintii, chiar si daca ma spal de 2 ori pe zi! Ar trabui sa manac ceva special sau sa ma frec cu ceva? - sunt vegetarian si mananc sanatos, dar ciudat, de ce nu mi s-au albit? sad Apropo cand eram mic ma spalam doar dimineata cand mergeam la scoala, seara deloc, iar vara nici dimineata, nici seara! Am inceput sa ma spal corect abia prin februarie - martie anul acesta! :/ HELP ME!

FUNDA PENTRU RASPUNSUL CARE DA PRIMUL REZULTATE!

p.s. sunt baiat, 12 ani love struck

5 răspunsuri:
| NCL a răspuns:

Buna da si eu am aceiasi problema. am incercat 100 de feluri de pasta de dinti. totusi cea care a inceput sa isi faca efectul e cea de la colgate albire intr-o saptamana. face reclama si la tv. e gri. e putin scumpa in jur de 25 ron...Eu una am facut si periaj dentar! mi.am stricat dintii mai tare! sa nu incerci. Sper ca am fost de ajutor

| amrm a răspuns:

Tine mult si de culoarea naturala a dintilor. Nu o sa ii ai niciodata asa albi cum vezi la tv, alea-s portelanuri. Incearca la dentist periajul profesional. Eu personal dupa ce ma spal pe dinti ii frec cu o feliuta de lamaie, da un luciu aparte.

| ygh6yttrgfdsx a răspuns:

Intrebare, fumezi? e posibil sa ti se strice mai rau din cauza asta, in caz ca practici acest sportlaughing. Te sfatuiesc sa incerci varianta cu bicarbonatul pe care ti'a spus'o Alcy. ^^ Succes!

| Alcy a răspuns:

Salut. Incearca sa te speli o data pe saptamana cu bicarbonat de sodiu in loc de pasta de dinti si cand bei Coca Cola sa iti clatesti dintii cu ea (asta e sfatul unui stomatolog) cica e cea mai buna metoda. Succes

| Fantomacugheare a răspuns:

Cred ca ai carii du-te la dentist stie el cei de facut! rolling on the floor