| anonim_4396 a întrebat:

Hey.am o problema mie imi plk de un baiat infine si una dintre prietenele mele vb mult despre el nu stiut de ce.si azi noapte am visat ca se saruta cu el pe holul scolii si eu eram de fata... ce parere aveti? sa'r putea ca prietenei mele sa ii plk de el? funda +vot. vreau sfaturi si pareri

1 răspuns:
| Trolliţă a răspuns:

Ii place. Categoric ii place prietenei tale de acest baiat. Eu spun sa nu intervina un baiat in prietenia voastra. Dar daca vezi ca s-a racitr prietenia sau nu e una de durata, si ea se comporta urat cu tine, nu fi asa blanda. Ma intai, trebuia sa mentionezi daca baiatul te simpatizeaza, ca sa stim si noi daca sa iti bati capul sau nu.
Daca DA (te place): 1. SA presupunem sa prietena ta e una SUperultraceamaibuna. Si ambele il simpatizati pe tip. Eu te sfatuiesc sa vb cu prietena ta si sa cadeti la o concluzie. Tie iti place mie imi place. Si faceti un pact prin care nici uneia sa nu va mai placa si sa il uitati. Pentru ca dee. sunteti BFF, nu?
2. Sa presupunem ca ea nu e chiar SUperultraceamaibuna prietena, asa ca ce ramane de facut este sa lupti si tu, daca pe ea o vezi ca actioneaza. Daca vezi ca baiatul te simpatizeaza si e diferit cu tine fata decelelalte, atunci din START e ceva intre voi, deci nu sta ca proasta si baga-te in vorba.

Daca NU(nu te place): Chiar daca prietena ta e SUperultraceamaibuna sau nu, mai bine il uiti si cauti unul care e cu adevarat interesat de tine. Sau, daca tot il iubesti, incearca sa te imprietenesti daca nu functioneaza. nu mai visa la el si cauta'ti altul.