| anonima2405 a întrebat:

Hey! Am o problema super uriasa *-*
Imi place de un baiat cu 8 ani mai mare decat mine :O
Ii fratele unei prietene... Nu prea vorbim asa mult, doar un hey / salut / pa. Ii in regula sa imi placa de el avand in vedere diferenta varstei? [eu am 14].
Imi dati ceva sfaturi fiindca sunt foarte confuza :3 ♥

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Me01 a răspuns:

Buna. Daca îți place de el si atât, adică nu vrei ceva mai mult nu e nici o problema. Daca vrei ceva mai mult ești cam micuta, nu te supăra dar ar fi bine sa mai așteptai vreo 2 ani, el e mai matur știe ce vrea.

| ThatsTheSpirit a răspuns:

E în regulă să îţi placă de el, foarte multe fete sunt atrase de băieţi mai mari, dar eu zic să nu te gândeşti la o relaţie. Poţi să-l admiri de la distanţă cât vrei, sau chiar să vă împrieteniţi, dar nu încerca să te apropii de el prea mult, e prea mare pentru tine. Măcar mai aşteaptă câţiva ani, dacă ţi s-a pus pata pe el chair aşa de tare. Diferenţa de vârstă nu ar fi o problemă dacă avea, să zicem, 21 de ani iar el 29, dar având în vedere că ai doar 14 ani... Nu e ok.

| marry95 a răspuns:

Da, e normal sa iti placa de el. Nu iti place de el pentru ca vrei tu sa iti placa. Nu noi hotaram de cine ne place si de cine nu ne place. Daca nu iti place o persoana poti incerca oricat de mult dar tot nu o sa reusesti sa o placi. Chiar daca nu e foarte mare diferenta de varsta, tu inca esti mica pe langa el si diferenta o sa se vada usor. Eu zic sa te alegi un baiat mai apropiat de varsta ta cu care ai aceleasi interese, cu care te poti distra fara sa aiba pretentia sa fii intr-un anumit fel. Pe un baiat cu 8 ani mai mare intodeauna o sa incerci sa il impresionezi, o sa incerci sa pari mai matura, o sa faci tot ce iti cere pentru a nu-l dezamagi. Nu poti fi fericita decat cu un baiat in preajma caruia poti sa fii tu insati. La 14 ani ai nevoie de cineva cu care sa razi, sa glumesti, sa te distrezi fara alte implicatii.

| SweetGirl1303 a răspuns:

De ce sa nu fie in regula? Dragostea nu are niciodata varsta. Si un mic sfat, ar trebuie sa gasiti subiecte ca sa vorbiti, bate apropouri sa simta si el ca tie iti place ...intreaba-l si alte chestii, nu numai "hey/salt/pa".happy