| Ladybuug a întrebat:

Hey :*. Am revenit cu o intrebare big grin.

De ceva timp [ 2-3 luni ], cutreier sk8`ul love struck [ skate parca`ul big grin ]. Ma inteleg bine cu toti baietii de acolo, dar din prima zi din cand am fost in sk8, mi-am dat seama ca`l simpatizez pe un baiat de acolo >:", ca-mi pasa de tot ce face, daca se loveste sau pateste ceva vreau sa-l ajut si vreau sa fiu impreuna cu el.Prietenii lui stiu, dar el nu. El are 18 ani [ face 19 peste 8 luni ] si eu am 14 big grin. Nu pot spune sigur ca ma place. Vorbim face 2 face, si mai rar pe messenger. El obisnuieste cand merg prin sk8 si trece cu bmx` ul prin fata mea sa`mi zambeasca sau sa`mi zica daca rad " Razi Andreea [ numele meu big grin ], razi waiting. in sk8 nu se rade nu vezi acolo? [ si`mi arata un loc pe cer laughing) ] si dupa zice " aa. da, am uitat ca l-am luat de acolo " si dupa imi zambeste love struck. Sau uneori mai vine la mine pe banca si`mi zice daca ii tin cheile si telefonul si imi zambeste love struck. Dar am mai observat ca uneori cand nu se da cu bmx`ul se uita la mine big grin. Eu as vrea sa ii spun de mult timp, dar parca nu am avut ocazia sad. Prietenii lui ma incurajeaza si`mi spun " Tu Andreea, de ce nu`i zici straight face? Spune`i tu ca`l placi straight face. ". El nu a mai avut o prietena, insa stiu ca ii place de o tipa, dar tipa nu-l place si mai e si din Germania tipa big grin. Vreau sa ii spun face 2 face ca il plac pentru ca as vrea sa ii vad si reactia big grin.

Niste pareri? Cum sa il chem cu mine intr-un loc pentru a-i zice? Si ce sa-i zic? Nu as vrea sa fiu foarte directa " Auzi ma, mie`mi place de tine straight face ". Vreau sa ii spun ca mi se pare cel mai simpatic etc. Da`ti`mi sugestii puppy dog eyes. Poate ce sa-i zic, cum sa-l chem cu mine... daca e bine ca vreau sa ii spun cat mai repede... sa mai astept?

Scuze de lungime puppy dog eyes. Dau funda si voturi happy. Nu va pot da la toti funde, cat ca as vrea pentru ca e o intrebare unde conteaza parerea mai multor persoane, si trebuie sa aleg raspunsul cel mai bunhappy. Papa :*!

5 răspunsuri:
| Piiink a răspuns:

Andreea nu conteaza locul sau cat e ceasul sau varsta thinking Sau ori ce alt ceva... Kand esti decat tu si cu el si ai o ocazie i poti spune cea ce simti daca ti la el nu trebuie sa inveti pe dersot ce trebuie sa i spui i spui pur si simplu te iubesc :X el daca te place va spune si eu daca nu va spune ori ce alt ceva. Fata daca nu risti nu castigiwinking

| friday a răspuns:

In sfarsit o fata pe aici care nu e pitipoanca si stie sa scrie #:-s.
O idee ar fi sa ii spui pe mess: "Poti sa vii in "locul x" (locul x fiind un loc unde poti vorbi intre 4 ochi cu el ), ca vreau sa vorbesc ceva cu tine. Daca poti si nu esti ocupat :-s. " Si ii spui exact cum te-ai gandit tu initial, ca e simpatic, si ce crezi tu ca o sa mearga mai bine big grin.

| Ladybuug explică:

@ Piiink : Iti multumesc pentru ca mi-ai raspuns la intrebare >big grin

| Ladybuug explică:

@ PlumaDeCondor : Multumesc pentru raspunsul tau >big grin

| PlumaDeCondor a răspuns:

Been there, done that! deci, eu stiu ca dupa ce stau in skate, se strange gasca si se merge la baute. daca-i asa atunci mai ia-ti niste prietene cu tine, mergeti si voi.si vezi tu la fata locului cum poti sa te aproprii de tipul respectiv.il chemi pana afara & stuff. Sau cat esti in sk8 daca face si el o pauza. poti sa-l intrebi daca vrea sa vina cu tine sa-ti iei un suc ceva, si pe drum va opriti si voi undeva, mai vorbiti, ii spui. nu te-as sfatui sa-i zici ca-l iubesti din prima (cum a zis piiink), l-ai putea speria si te-ar crede disperata laughing si alta chestie la care sa fi atenta, el avand aproape 19 ani ar putea sa profite de faptul ca esti "prostuta" pentru ca asa considera ei fetele de 14-15 ani si nu are rost sa-si bata joc de tine. de incercat merita sa incerci, n-ai nimic de pierdut, dar sa i-o spui intr-un mod mai cu subinteles.nu sa i te oferi direct.pentru ca si-ar putea pierde interesul de a avea o relatie cu tine. eu iti urez good luck happy