| Ladybuug a întrebat:

Hey :*. Am revenit cu o intrebare big grin.

De ceva timp [ 2-3 luni ], cutreier sk8`ul love struck [ skate parca`ul big grin ]. Ma inteleg bine cu toti baietii de acolo, dar din prima zi din cand am fost in sk8, mi-am dat seama ca`l simpatizez pe un baiat de acolo >:", ca-mi pasa de tot ce face, daca se loveste sau pateste ceva vreau sa-l ajut si vreau sa fiu impreuna cu el. Prietenii lui stiu, dar el nu. El are 18 ani [ face 19 peste 8 luni ] si eu am 14 big grin. Nu pot spune sigur ca ma place. Vorbim face 2 face, si mai rar pe messenger. El obisnuieste cand merg prin sk8 si trece cu bmx` ul prin fata mea sa`mi zambeasca sau sa`mi zica daca rad " Razi Andreea [ numele meu big grin ], razi waiting. in sk8 nu se rade nu vezi acolo? [ si`mi arata un loc pe cer laughing) ] si dupa zice " aa. da, am uitat ca l-am luat de acolo " si dupa imi zambeste love struck. Sau uneori mai vine la mine pe banca si`mi zice daca ii tin cheile si telefonul si imi zambeste love struck. Dar am mai observat ca uneori cand nu se da cu bmx`ul se uita la mine big grin. Eu as vrea sa ii spun de mult timp, dar parca nu am avut ocazia sad. Prietenii lui ma incurajeaza si`mi spun " Tu Andreea, de ce nu`i zici straight face? Spune`i tu ca`l placi straight face. ". El nu a mai avut o prietena, insa stiu ca ii place de o tipa, dar tipa nu-l place si mai e si din Germania tipa big grin. Vreau sa ii spun face 2 face ca il plac pentru ca as vrea sa ii vad si reactia big grin.

Niste pareri? Cum sa il chem cu mine intr-un loc pentru a-i zice? Si ce sa-i zic? Nu as vrea sa fiu foarte directa " Auzi ma, mie`mi place de tine straight face ". Vreau sa ii spun ca mi se pare cel mai simpatic etc. Da`ti`mi sugestii puppy dog eyes. Poate ce sa-i zic, cum sa-l chem cu mine... daca e bine ca vreau sa ii spun cat mai repede... sa mai astept?

Scuze de lungime puppy dog eyes. Dau funda si voturi happy. Nu va pot da la toti funde, cat ca as vrea pentru ca e o intrebare unde conteaza parerea mai multor persoane, si trebuie sa aleg raspunsul cel mai bunhappy. Papa :*!

Am postat din nou intrebarea pentru ca am observat niste greseli de exprimare in cealalta.

2 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Regret sa iti spulber visele scumpa'
Poate doar se joaca cu tine
Sincer sunt 4 ani intre voi
El tear lua sa te creasca' laughing
Pe mine o fata sa ma puna pe jar sa fie mai mica ca mine'
Ori trebuie sa fie mai matura ca mine ori sa ma atraga cu ceva anumehappyin vreun mod si nu sexual sau etc

| Madu_9838 a răspuns:

Niciodata sa nu ii spui direct. Incearca sa gasesti un moment in care mergeti amandoi si fa`i un compliment laughing, gen "Ai niste ochii superbi" sau nu stiu. Si el dupa ce ai zis despre el mai sus, sigur o sa-ti zambeasca, il iei de manuta day dreaming si o sa reactioneze pozitiv. thinking Desi daca zici ca are 18 si tu 14, e posibil sa te respinga din orgoliu. Nu stiu despre el decat ceea ce ai zis tu, dar eu iti zic bafta! happy.