| Aly07 a întrebat:

Hey happy
Am si eu nevoie de ajutor, trebuie sa fac un articol despre matematica, mai exact ar trebui sa facem o poza in natura ( orice din natura ) si sa explicam ce legatura are cu matematica sau daca puteti sa ma ajutati la alta chestie si anume cum se foloseshte matematica in sporturi de exemplu la fotbal sau orice alt sport numai sa ma ajutati happy.
Sper ca ati inteles ce v'am rugat, multumesc mult celor care ma ajuta happy, astept raspunsurile voaste si va rog sa fiti seriosi am nevoie de ele pana 07.06.2010

1 răspuns:
| madalicious a răspuns:

Buna!

Poti face o poza cu o floare, si poti explica, legatura florii cu matematica prin faptul ca se inmulteste, si din floarea-boboc, ies mai multe petale, mai multe frunze, tepi[daca este trandafir], si tot asa. happy