| Cristineeee a întrebat:

Vreau sa am un ten mai curat. Am puncte negre pe nas si barbie si am cateva cosuri pe frunte. Ce creme sau solutii naturiste stiti si sunt de ajutor? happy

5 răspunsuri:
| mihaamihaa98 a răspuns:

Hei ..deci am aceeasi problema ca tine ..deci ce fac eu eu ma demachiez si dimineata si seara...Iar in legatura cu solutii mi-am cumparat de la avon clear skin pentru punctele negre nu este scumpa este in jur de 10 lei depinde de campanie sau o poti gasi si mai ieftin..Eu asa am facut si am vazut cu timpul ca incep sa dispara sau sa se micsoreze! Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna :).
In primul rand, punctele negre se scot excelent cu benzile speciale pentru ele sau la cosmeticiana si mai eficient. Bineinteles ca doare putintel, dar merita pentru ca le va scoate pe toate si nu vei ramane cu semnele pe care le faci acasa.
Cat despre cosuri eu aveam barbia plina de cosuri, nu stiu de ce naibi dar o aveam si am folosit Ivatherm Akne Syt si acum e curata :x, yeiii. Costa 40-45 lei si o gasesti in farmacie. Cosurile trec in 3 zile asa dar se recomanda continuarea de inca 2 zile daca mai sunt semne. Crema asta nu usuca tenul ca Zineryt ca sa formeze un cerc vicios http://didiglamour.blogspot.ro/2012/07/despre-zineryt-fara-perdea.html citeste articolul asta, e pe scurt efectul Zineryt dupa terminarea tratamentului.

O zi buna.:)

| AnonimHumanHelper a răspuns:

In primul rand demacheaza-te seara si dimineata
nu pune mainile murdare pe fata
trebuie sa ai un regim echilibrat
si in al 4 lea rand du-te la dermatologie, pentru ca tipurile de ten difera si nu are rost sa folosesti creme care iti pot inrautati situatia sau nu au un efect, totusi sunt bani pierduti aiurea, practic ai o problema hormonala, dupa cum spuneam, cel mai bine e sa te duci la dermatolog
happy

| cariii a răspuns:

Iti recomand sa folosesti Zynerit! ...eu folosesc de cateva zile si atat punctele negre cat si cosurile incep sa dispara. Aaa si spala-te cat mai des pe fata cu apa calduta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru cariii):

Eu ti-as recomanda sa incetezi Zineryt, o sa te umplii de cosuri iar pentru ca contine alcool si este iritant dar mai multe citeste aici http://didiglamour.blogspot.ro/2012/07/despre-zineryt-fara-perdea.html succes.