| Ingerash_9146 a întrebat:

Hey, am si eu nevoie niste sfaturi cum pot sa scap de burtica si sa`mi modelez un pic corpu`. Dar nu vreau sa fie diete ca sincer nu pot sa le tin.[niste exerciti poate]

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

1. Nu consuma mancare cu uleiuri care nu se pot aprinde nici cu bricheta! (vezi http://nebun.blog.gustos.ro )
2. Fa zilnic miscare multa! Min. 3-4 km parcurse in mars fortat, pe jos (in max 30 minute), preferabil urcand un deal cat mai abrupt.
3. Mananca carne rosie doar dupa ce ai indepartat grasimile de pe el! Preferabil prajite la gratar (fara sa se arda) sau fierte / innabusite cu legume sub capac)
4. Consuma cat mai multe legume si fructe proaspete, "bio"
5. Bea dimineata, pe nemancate, 1-1, 5 litrii de apa (plata) inainte sa mananci ceva.
6. Nu consuma bauturi carbogazoase sau bere.
7. Nu consuma mancaruri care te baloneaza.
etc...

2 răspunsuri:
| alecs871 a răspuns:

Multa multa miscare, abdomene, mai putin stat degeaba, dulcuri mai putine, mancaruri bogate in grasimi mai putine.
Uite ce pot sa faci, cand stai la calc, 5 min stai la calc si dupa te ridici si te puit sa faci cateva abdomene si tot asa, incearca sa faci o obisnuinta din a face abdomene.

| iris_7882 a răspuns:

Multe lichide si multe abdomene(de ex.cand le faci te poti suci in stanga si in dreapta sa scapi de suculite)! La mine a mers.Bafta!