| euvoi a întrebat:

Vreau sa-mi modelez corpu adica mai pe scurt sa fac muschi, nu am timp sa merg la sala, nu am nici gantere sau alt fel de aparat deci asi dori daca ma puteti ajuta cu feluri de exerciti gen folotari si altele (am rezistenta)
Va multumesc!

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu ai cum sa faci muschi doar cu flotari si exercitii de genul, doar putina tonifiere.

Muschii se fac cu : 4-5 mese pe zi bogate in proteine + antrenament intens la sala ( unde ai conditii ca lumea sa maresti greutatea, muschii se fac marind GREUTATEA, nu numarul de repetari ) + suplimente, si cu toate astea se fac in cativa ani.

| baicu_1517 a răspuns:

Pai fa semi abdomene adica le faci pe jumatate pentru ca asa e mai greu si solicita muschii mai tare.fa flotari cu coatele mai apropiater de corp(nu in T ci /I\ cam asa sa fie mainile fata de piept fa fitness mananca bine dupa exercitii pentru a se depune tesut muscular si pentru regenerare si nu manca dupa 19:00 sa ai 3 mese pe zi cea de dimineata sa fiee bogata.succes

| Cosmin86 a răspuns (pentru baicu_1517):

Da, cu 3 mese pui muschi la pastele cailor. Pentru masa musculara sporitvii baga si inca 2 mese dupa ora 19 sau chiar 3 mese, in total 6-7 mese pe zi.

Dar asta sportivii de performanta, oamenii normali care vor masa musculara, macar 4-5 mese bogate in proteine si un antrenament la sala corect.

| ReDcs a răspuns:

Euvoi uite aici daaca nu ai timp la sala trezeshtete dimineata pe la 6:30 mai fa niste alergari...tractiuni la bara. flotari si o alimentatie sanatoasa nu manca grasimi ca degeaba te antrenezi...

| NorbyTKD a răspuns:

Buna! Poti face in fiecare zi forta.(adica : abdomene, flotari, genoflexiuni) pe parcurs faci tot mai multe... prima zi 50-50-50... a doua zi 100-100-100 (depinde la ce vrei sa lucrezi, ex: poti face mai putine flotari si mai multe abdomene).

| euvoi explică:

Pot face flotari in romb(mana langa mana ) aporximativ cam 40 dar vreau ceva mai greu, fac si tractiuni cam 15 pot maxim am 1, 78 si cam 72-73 de kg