| deedee_3754 a întrebat:

Hey. am si eu o problema cu o "prietena" de'a mea care ne-am certat rau de tot incepe cu amenintarile ca ma bate. avand in vedere ca este pe clasa a-6 iar eu sunt pe a-8 are niste figuri in cap rolling eyes si tot vrea sa se bata ea cu mine si prietena ei cu prietena mea cea mai buna avand in vedere ca sunt pe clasa a 8 nu as vrea sa-mi scada media la purtare, m-as bate cu ea dar ea vrea langa scoala sa ne batem sa se dea mare in fata lu' toti ca are tupeu sa se bata. (ea ii smechera numa'i cand ii cu prietena/prietenii ei) dati'mi niste idei ca nu o mai suport as' calcao in picioare angry mss pentru raspunsuri

Răspuns Câştigător
| CoPcHiLaTooMiCa a răspuns:

Pfffffff e o pustoaica ce naiba? Priveste-o de sus adica priveste-o cu superioritate, si spune-i sa te lase in pace, ca e o bighidoaica de clasa a 6a. Vorbeste-i tare, si fa-o de ras in fata tuturor, da-te smechera pe langa ea, n-o lasa asa fa-o de tot rahatu' ca pana la urma ea e a 6a si tu a 8a cred ca nu are nimic in cap, daca se ia la bataie...
trebuie doar sa te dai mare, adica ii esti superioara nu te lasa moale arata-i cu cine se pune

stiu ca e cam exagerat ce ti-am sps dar, pana cand sa te calce un tanc in picioare?/amenint-o si thu! pah!

4 răspunsuri:
| Static a răspuns:

Pai de obicei astea cauta bataia cu lumanarea, si mie mi s-a intamplat, cred ca tuturor li s-a intamplat asta. Deeci cel mai bine este sa o eviti, eventual o poti potoli daca tot te mai ameninta spunandu-i ca te duci la director sau la directoarewinking. Daca te face paracioasa spune-i asa: Fai fato! Yo barim am la cine ma duce, pe cand tu nu ai la cine, asa ca ciocu mic si joc de glezne. Sau mai frumos, nu te intreseaza sau nu te **** grija. Daca vrea sa te bata, si vine cu amici ei, poti sa eviti asta, mergand si tu acasa cu mai multe fete sau cu parinti. Nu-i nici o rusine. Oricum, daca este mai mare si mai puternica ea are sanse mai multe, ins adaca este invers, tu esti cea "castigatoare" big grin. Asa ca nu te mai stresa din cauza asta. Cauta pe net niste replici bune si dao gata, oricujm tot va veti impaca candva, te asigur big grin. fundita>?

| mykkki a răspuns:

Deci te-ai gandit foarte bine in legatura cu media la purtare nu ar fi bine sa te bati cu ea langa scl.deci spune-i ca daca are TUPEU sa vina in alta parte alege u un loc si sa nu te duci singurawinkinghappy este cel mai bine asa.si bagai mintile in CAPwinking succes sper sa castigi funditaaa?
:* PLzzz

| DouaPuncteIcs a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie...doar ca ea e o colega de-a mea si a pus niste fete sa ma batastraight face insa nu am facut nimic pentru ca daca se atingea una de mine ea avea problemewinking

Daca nu o bagi in seama o sa se plictiseascaoh go on

| Georgianna3723 a răspuns:

Fii sigura pe tine si da dovada de maturitate, spune-i ca nu vrei sa iti strici media doar pentru figurile ei si ca ar trebui sa se potoleasca. Fa-o sa para un copil razgaiat in fata prietenilor ei si nu se va mai purta asa. Nu da impresia ca ti-e frica sa te bati cu ea, va prinde si mai mult curaj. Oricum stai linistita ca nu va putea sa te bata, nu trebuie sa te strofoci decat putin. Si pe mine ma enerveaza domnisoarele astea care cred ca daca se i-au de fetele mai mari sunt smechere, dar nu isi dau seama ca de fapt in final ajung sa se faca de rusine. Take care!