| Bia01 a întrebat:

Hey! Am si eu o problema si as vrea sa ma ajutati. Am mari probleme cu transpiratia. Nu miros niciodata urat, faza este ca mereu ud tricoul la subrat si e chiar naspa si se vede foarte urat. As vrea sa imi spuneti ce deodorante sa folosesc. Nu vreau tratamente sau alte chestii. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Nu e vorba de tratamente, dar la o vârstă sau în perioade de stress, așa se manifestă organismul multora dintre noi. În afara de igiena zilnică și utilizarea deodorantelor (sunt o groază pe piața de cosmetice) ar trebui să folosești bicarbonatul de sodiu. Se găsește ambalat în pliculețe la farmacii și se poate tampona direct la subraț, pe pielea curată și uscată.De asemenea se poate pune și în pantofi, precum pudra de talc. Este eficient.
Mari succese și o zi cu zâmbet!

1 răspuns:
| best78 a răspuns:

Nici un deo nu te va scapa si eu am aceeasi problema si am rezolvat cu bicarbonat. Dupa ce te speli si dai cu deo sau stick dai si cu bicarbonat si ai sa vezi ca ai scapat de stresul de a se vedea tricoul ud.E ceva ce ne face sa ne simtim oarecum stanjeniti.