| AnnonnimGirrl a întrebat:

Hey! Am un pisic si de ieri nu mananca nimic.E destul de micut si nu are mama(a murit).Ii tot bag botul in lapte dar nu mananca..Nici cu biberonul nu merge.Idei? Va rog frumoos! Nu vreau sa raman fara Sky.sad
Mltuu! FUNDA!

2 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Cel mai bine e sa-l duci la un veterinar, avand in vedere ca e foarte mic si a ramas fara mama, poate sa fie predispus la infectii si la viermi, laptele de mama atat la animale cat si la om creeaza imunitatea in primele luni de viata. Daca mama lui a murit acum el poate sa-i simta lipsa, si se manifesta in acest fel.Cel mai indicat e sa-l duci la un veterinar ca sa stii sigur ce are, daca e salbit medicul ii poate face niste vitamine si o sa se puna repede pe picioare.

| ClaudiaAmbrus a răspuns:

Dupa parerea mea dul la veterinar. eu am 5 pui de pisicalaughing:* ii ador... dar inainte manca? sau inca nu stie sa manance? mai incearca sa-i bagi biberonul in gura, dar cel mai bine e sa-l duci la veterinar.