| Nicoleta4000 a întrebat:

Hey! Anul asta ne-au venit bilete la tabara,,Luceafarul"(Din Moldova...da, sunt din Moldova)Daca nu stiti aceasta tabara, ea se afla la Vadul-lui-Voda, mai pe scurt, cautati pe google....Intrebarea e : Ce sa imi iau la tabara? Ma refer la bagaje si toate cele, Funda!

Răspuns Câştigător
| Alina123455 a răspuns:

Nu ai specificat cate zile stai in tabara...pentru o saptamana eu zic sa iti iei
- 2 perechi de pantaloni scurti
- 1 pereche de blugi
- 2 perechi de colanti sau pantaloni de trening
- 1 fusta/ rochie ( in cazul in care te duci undeva mai special )
- 7 tricouri si 2 maiouri
- lenjerie intima
- 7-8 perechi de sosete
- pijamale
- incaltaminte comoda
- costum de baie
- ochelari de soare si sapca
- 2 hanorace
- un rucsac pentru excursii
- borseta ( pasta de dinti, periuta de dinti, deodorant, balsam de buze, gel de dus, sampon; masca pentru par, crema de corp, solutie contra tantarilor, o perie de par, un uscator de par - in cazul in care folosesti, cateva pufuri de prins parul )

Pentru drum :
- o carte
- carti de joc sau alte jocuri
- ceva de desenat
- 2 sandwich uri( fara salam sau parizer, s ar putea sa ti se faca rau)
- 1 termos cu ceai
- 2 sticle de apa la jumatate
-1 corn cu gem sau marmelada
- briose
Sa nu uiti de bani pentru suveniruri si eventuale gustari!
Nu recomand sa iti iei ciocolata, se va topi, iar rucsacul tau va arata ca un dezastru.
Daca ai rau de masina, e bine sa te duci la farmacie cu o zi inainte si sa ceri o pastila pentru asa ceva ( nu vrei sa vomiti in autocar). Sper ca nu am uitat ceva! Distractie placuta!

| Nicoleta4000 explică (pentru Alina123455):

Pe 10 zile

| Nicoleta4000 explică (pentru Alina123455):

Dar acolo nu se permite sa aducem mancare, doar apa plata, mersi oricum!