| anonim_4396 a întrebat:

Hey happy
As avea o intrebarehee hee
Am 15 ani si ink nu m-am epilat pe partea de sus a picioarelor (coapse)...
desi este blond se vede si e chiar urat.
Problema este ca mama nu vrea sa ma epilez acolo deoarece zice ca imi vor aparea bubite... voi ce parere aveti? Va epilati pe coapse?

Răspuns Câştigător
| kattya96 a răspuns:

Buna happy... nici eu nu ma epilam inainte deoarece consideram ca nu e momentul si ca oricum aveam parul blond si nu se vedea. La varsta de 14 ani le tot auzeam pe fete ca se epileaza si cand m-am uitat la mine vedeam ca parul meu nu se prea observa insa era stufos si am hotarat sa incerc si eu.
M-am epilat cu crema deorarece restul le consideram prea dureroase.Mama m-a ajutat si din prima desi citisem instructiunile care erau cu multe precautii pentru piele sensibila am facut un mic test pe o portiune de piele si am vazut ca nu am patit nimic (asta ar trebui sa faci si tu). Cum spuneam mama din prima m-a ajutat sa dau pe tot piciorul adica si pe coapse pentru ca mi-a zis ca o sa se vada urat. Te inteleg... poate mama ta e ingrijorata insa si eu am o piele sensibila si nu am patit nimic(depinde cu ce o sa te epilezi). Eu zic ca acum vine iarna si nu mai e nevoie, dar este un sfat pentru vara urmatoare cred ca ar trebuie sa te epilezi si pe partea de sus happy

6 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu îţi vor apărea bubiţe. De ce să-ţi apară bubiţe? Mama ta nu vrea pentru că nu vrea, nu pentru că o să-ţi apară ceva. Depinde cu ce te epilezi. Baftă!

| Bubbles a răspuns:

Nici p mine nu ma lasa... dar acolo daca te faci chiar te iritezi si doare mai tare(din cate stiu)

| Crisyy a răspuns:

Si normal sa te epilezi. nu o sa-ti apara nimic stai linistita
si nici nu trebuie sa stie maicata!

| fender92 a răspuns:

In america stiu ca e si o legelaughing daca o fata este prinsa pe strada neepilata primeste amenda.nu stiu ce sfat sa iti dau (sunt baiat). daca nu iese in evidenta lasa-l asa. daca se vede eu zic sa te epilezi:* bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Www.tpb.ro - dotari si consumabile pentru saloane de infrumusetare

| vladdobrescu a răspuns:

Eu sunt baiat ma epilez doar pe pu...big grin glumeam nu ma epilez deloc