| amaliagabriela a întrebat:

Hey as vrea niste povesti de groaza! big grin big grin big grin

Răspuns Câştigător
| BaiatDeGaşcă a răspuns:

Era odata o fetita de 5 ani.Ea se numea Ana.Intr-o zi dupa ce venise de la joaca, doua vecine
vorbeau in sosote ca matusa ei urma sa moara. Fetita ar fi vrut sa se asigure de asta intre-
bandui pe parintii ei, dar se temea ca spune prostii. Dupa ce a ajuns acasa parintii ei ii spusera
ca maine va veni matusa ei, Maria sa aiba grija de ea cat timp ei sunt plecati. Fetita s-a
linistit. Cele doua vecine au mintit.
Urmatoarea zi fetita se trezi pe la ora 6:00 dimineata.Era singura in casa.Deodata suma
cineva la usa.Era matusa ei.Dar fetita simtea ca nu era ea, desi la infatisare semana.Matu-
sa s-a apropiat de fata sa o pupe.Cand buzele ei reci ca gheata se lipira de obrazul fetei
aceasta simti un fior rece prin dreptul inimii.Ana nu intelegea nimic.De ce matusa era asa
de rece cand afara erau 23 de grade?
-Haide la bucatarie sa-ti fac ceva de mancare ca poate ti-o fi foame, zise matusa Maria.
-Bine matusico, zise fata uitand ce avea in gand.
La bucatarie fata se puse la masa si dadu drumul la TV.Era dat pe stirile locale."astazi la
ora 5:30 trenul cu destinatia spre satul nostru a avut un accident.Au fost gasite toate
cadavrele mortilor din tren cu exceptia unei doamne numita dupa buletinul gasit la locul
accidentului Maria si atat.Nici o alta informatie decat Maria.Mai multe informatii de..."
Matusa fetei a inchis televizorul ca si cand voia sai ascunda ceva fetei.
-Matusico, tu ai venit la mine cu trenul?
-Sigur fato cu ce alt ceva?
Ana era speriata de intrebarea pe care urma sa eu puna matusii ei.Dar si-a luat inima in
dinti, a inchis ochii si a zis:
-Matusico tu esti vie?
Asteptand un raspuns cu ochii inchisi, fetita observa ca nimeni nu-i raspunde.Deschise
ochii si nimic nu mai era nimeni in casa.Deodata un zgomot puternic se auzi de la intrare.
Erau parintii ei care dadura buzna in casa.
-Fata mami sa stii ca matusa ta a...
Fata era speriata la culme, dar nu la fel de speriata ca de gandul ei ca va mai urma ceva.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Povesti de groza? Sau cu groza, care? Loredana groaza gă....za

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era o fata pe nume Roxana. Roxana s-a trezit intr-o dimineata si a vazut la televizor " vedete " care aveau pielea foarte bronzata, cum Roxana nu avea bani de solar s-a dus la magazinul de la coltul strazii sa-si ia fond de ten. Ea si-a ales cea mai inchisa nuanta ca sa para bronzata. In alta zi Roxana a vazut ca " vedetele " de la televizor poarta rujuri roz aprins asa ca s-a dus sa-si ia si ea, dar cum nici bani de botox nu avea si era musai sa aiba buzele mari si carnoase a inceput sa-si depaseasca conturul buzelor si sa stea cu bot tot timpul. Zilele au trecut si Roxana noastra a vazut ca e la moda sa-ti tatuezi sprancenele intr-o nuanta cat mai inchisa ca sa-ti dea o expresivitate mai mare. Dar cum deja stiti Roxana nu avea bani dar era destul de creativa, asa ca n-a apelat la un creion de sprancene si a mers la cosmeticiana ca sa-si vopseasca sprancenele negre. Stransese toti banii cersind tigari si apa de la " prieteni" si necunoscuti ca sa-si poata permite.
Asa s-a nascut pitipoanca cu buget redus.

Acum pe bune, povesti de groaza la sectiunea de beauty? laughing

| Pardelian a răspuns:

Cauta niste povestiri de stephen king-regele horror-ului