| DennySa660 a întrebat:

Hey as vrea sa imi descrieti floare voastra preferata in 10 randuri. Funda celei mai frumoase descrieri!

Răspuns Câştigător
| Roses a răspuns:

Trandafirul albastru

Era noapte.Ma plimbam pe cararea care ducea spre o padurice.In timp ce ma plimbam, razele argintii ale lunii luminau o floare care stralucea in intuneric.Ma apropii si, spre uimirea mea, era un trandafir albastru.Vantul adia usor printre petalele delicate.Atingerea ei era mai fina decat matasea, iar culoarea era de un safir inchis.Imi provoca o senzatie ciudata, misterioasa, tacuta. Am stat acolo uitandu-ma la cea mai "senzuala" floare, in bataia rece si palida ale razelor lunii...Am incercat sa o iau, dar tepii ma oprira.Pana si tulpina se legana intr-un vals cu vantul.Asa ca am lasat-o acolo si am plecat, intorcandu-ma din cand in cand sa miros parfumul seducator din aer...

| spike625 a răspuns (pentru Roses):

Se pare ca i-ai facut tema...BRAVO!

| Roses a răspuns (pentru spike625):

Mersi smug