| d2i2n2 a întrebat:

Hey! Buna!
Ce inseamna "pohui"? big grin
Dau funda. big grin

Răspuns Câştigător
| BlackCat01 a răspuns:

P.O.H.U.I este o injuratura din limba rusa. E ca si cum ar spune rusii pe un post de radio: ''ma doare-n p...''

16 răspunsuri:
| Fridăm a răspuns:

Patologia obstructiv huliganică uniform iradiată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Este o înjurătură ce provine din limba rusă.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o injuratura din limba rusa ce inseamna mi-e tot una.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pohui-indiferenta

| JeffRider93 a răspuns:

Pohui=Patologia obstructiv huliganica uniform iradiata.Serios,scrie la inceputul melodiei raised eyebrows

| d2i2n2 explică (pentru JeffRider93):

Serios? Ai raspuns si tu cand nu trebuia laughing

| JeffRider93 a răspuns (pentru d2i2n2):

Adica? laughing Chiar scrie la inceputul melodiei

| AlexutzuAlex a răspuns:

Hey,pohui vine din limba rusa si tradus astfel:,, Ma doare-n[undeva.Nu am voie sa zic pentru ca nu permite site-ul] dar sper ca te-am ajutat Funda? PS:eu am neam la Russia si cred ca nu vrei sa stii ce injuraturi mai sunt pe acolo serios!

| Booklover a răspuns:

Salut! "po" inseamna "pana la" si "hui" inseamna organul genital masculin...traduse nu asa nu au sens dar inseamna ceea ce au zis si ceilalti "ma doare in(undeva) " sau "mi se rupe" asta e ideea :-)

| Anndreee a răspuns:

Din cate stiu eu, cred ca se traduce " Mi-i se rupe". Sper ca te-am ajutat happy

| Lolii45 a răspuns:

Pohui=Mi se rupewinking

| Duucu a răspuns (pentru Lolii45):

Și mie.

| July739 a răspuns (pentru Duucu):

Cica si mie rolling on the floor

| Yo_Razvan_1997 a răspuns:

P.O.H.U.I este patologia obstructiv huliganica uniform iradiata sau indiferenta sau un cuvant din limba rusa adica o injuratura "mi se rupe"

| BiancaAdam a răspuns:

Pai uite P.O.H.U.I insemna mi se rupe adica ii se rupe de munca ceva de genu.

| Constantin_Alice_1990 a răspuns:

Inseamna o injuratura! happy (nu e necesar pentru a-l folosi un copil)
funda!