| Ana1234567123 a întrebat:

Hey Buna! Stie cineva cu ce se poate trata iritatia de la porumb?

1 răspuns:
| Anonymus12321321 a răspuns:

Hey, Cel mai eficient mod de a trata alergiile legate de porumb este de a evita produsele realizate din porumb. "Allergic Child" afirma ca porumbul se gasește în diverse obiecte care ar putea să nu fie evidente, cum ar fi colorantul de caramel, faina de porumb, praf de copt, zahăr pudră și sorbitol. Simptomele alergice minore dintr-o alergie de porumb ar putea fi tratate cu antihistaminice, conform MayoClinic.com, dar antihistaminicele nu reprezintă un tratament eficient pentru acnee.

Funda?