| anonimaa a întrebat:

Hey buna sunt destul de veche pe aici doar ca pe DRAGOSTE SI SEX.acum am necoie de ajutorul vostru:*:*
vreau sa am picioarele mai groase si pentru ca nu ma pot ingrasa ma gandesc ca muschii sunt singura solutie.am facut multi ani de gimnastica si dansuri si am muschi si la picioare si la abdomen si la maini dar ii vreau mai proeminenti in zona picioarelor (de sus pana jos in special gambele) si a fundului...as vrea un program de exercitii de 1 luna maxim 1 luna jumate caci vine vara si trebuie sa port pantaloni scurti:XX si cu rezultate rapide si cat mai vizibile gen: daca ati facut exercitii de marire a muschiilor dati detalii cam cate serii sau de cate ori pe zi/saptamana si cam cat timt va-ti tinut de ele
nu conteaza cat de dur este! ma pot descurca si MENTIONEZ ca in fiecare seara cam de 2 saptamana fac cate 50 genoflexiuni si pentru ca am camera la etaj urc scarile pe varfuri HELP intru din nou diseara si sper sa veniti cu cat mai multe sfaturi (dau fundita!)

Răspuns Câştigător
| madalicious a răspuns:

Daca vrei sa-ti intaresti muschii gambelor si feselor, fara exercitii poarta tocuri. Zilnic. Dar este foarte dureros daca nu esti obisnuita cu tocurile + ca intareste si muschii vaginului sa mergi pe tocuri... happy

2 răspunsuri:
| oracoluldindelphi a răspuns:

Salut. Iti recomand winsor pilates, eu am gasit pe net videoclipurile lor si exercitiile sunt foarte faine daca te tii de ele, cel putin pentru coapse si fese. Eu zic sa nu iti fac probleme cu picioarele daca sunt subtirele cu atat mai bine :D Mai importanta e zona feselor... zic eu.Have fun!
http://oracolul.net

| D0do a răspuns:

Ceau, fotbal, alergat in fiecare seara la sala cam atat stiu eu! Dar genoflexiunile sunt cele mai bune mai ales cu greutati in spate. Fa in asa fel incat sa poti face de ex : 8 genoflexiuni cu ceva in spate (nu mai mult de 8 ) in fiecare serie. Cate 4 serii in fiecare seara. Pe scaro i-a un copil mic din fata blocului in spate si urca cu el... Cam atata. Cred ca sunt idei tampite, dar la mine functioneaza la 15 ani 59+definire in coapsa sunt baiat