| ralukuu a întrebat:

Hey! buna! Sunt foarte derutata, nu stiu ce sa mai fac si cum sa mai procedez,,,
..deci,treaba sta asa: Am un prieten, el are 18 ani iar eu 15 si problema este ca avem o relatie foarte ciudata,doar la telefon,nu ne-am vazut niciodata (stiu ca este aiurea) si stiu foarte bine ca ma abureste cu tot felul de minciuni [spre exemplu:il intrebam daca are o alta fata pe care o place si imi spunea ca nu,dar era intr-o relatie cu ea (pe facebook,nu stiu daca si in realitate), ceea ce m-a deranjat foarte mult si ma deranjeaza este ca eu l-am intrebat daca are vreo problema cu varsta mea si mi-a spus ca nu, dar tot continua sa vorbeasca cu 1000 de fete odata printre care si eu; alt exemplu:astazi vorbeam cu el la telefon (acum 6 minute) si era afara ...si cred, de fapt sunt sigura ca astepta o fata pentru ca am auzit o voce de fata care l-a salutat si apoi mi-a spus ca nu mai poate vorbi si mi-a inchis...am inceput sa plang, etc.in fine].
Problema este ca l-am iertat de foarte multe ori la faze dintr-astea si nu stiu daca m-ai merita sa il iert, de fapt cu siguranta nu merita, dar nu stiu ce sa fac...am discutat cu el ca vreau sa ne intalnim; pe moment spune ca o sa ne intalnim, iar dupa uita(sunt vreo 44 de km de la mine pana la el).
Nu vreau sa par vreo fitoasa ceva,dar chiar nu stiu ce sa fac, m-am saturat asa. Glumim cat glumim, dar el sare calul ..pentru el e o gluma,nu stiu ce sa mai sper/zic/fac.
Prima data cand l-am cunoscut era foarte diferit,dar acum nu stiu,incerc si eu sa ma dau dupa el, dar nciun rezultat, el umbla tot cu 1000 odata.
L-am intrebat mai in gluma mai in serios c-am de cate ori m-a mintit el pe mine, si mi-a spus ca de multe...etc...prosteli dintr-astea!
off... dati-mi un sfat sau o solutie,sa il mai iert? [Il iubesc foarte mult.] ce ati face daca ati fi in locul meu?
VA ROG FARA CRITICI (IGNORA-TI PROBLEMA ASTA DACA NU VRETI SA MA AJUTATI VA ROG), PENTRU CA STIU FOARTE BINE CA NU TREBUIA SA IL TOT IERT, DAR...in fine)
[scuzati-mi limbajul derutat, m-am prostit, nu stiu ce am]
Multumesc frumos! o zi buna!

Răspuns Câştigător
| simonarus a răspuns:

Buna Raluca, eu sunt de parere ca daca si el te ar iubii asa cum il iubesti tu pe el ar face tot posibilul sa te intalneasca pentru ca atunci cand cineva este indragostit nu are ochi decat pentre persoana respectiva (asa cum esti tu).dar in concluzie eu cred ca este vreun idiot care vrea sa si bata joc de sentimentele tale. sfatul meu ar fi sa stai foarte departe de el, pentru ca nu are rost ca sa suferi degeaba dupa un idiot care nici macar nu vrea sa te intalneasca. sper ca te am ajutat.iti urez o zii buna.te pup dulce

| mada1820 a răspuns (pentru simonarus):

Sunt de aceeasi parere,in primul rand nu se merita sa te consumi pentru un baiat care se joaca cu sentimentele fetelor, si in al doilea el doar se joaca cu tine nimic mai mult, nu are rost sa iti faci iluzii cu un asemenea baiat. Ai toata viata inainte, este ceva de moment, ai sa vezi ca peste cateva luni nici nu o sa te mai gandesti la el.

| ralukuu explică (pentru simonarus):

Oricum...incep sa-l dau uitarii! multumesc pentru sfat!

| ralukuu explică (pentru mada1820):

Mai devreme sau mai tarziu o sa se intoarca din nou la mine, si nu o sa ii mai fiu la dispozitie!

| mada1820 a răspuns (pentru ralukuu):

Chiar daca o sa se intoarca la tine o sa continuie sa te joace "pe degete" asa cum vrea el.

18 răspunsuri:
| Mashiro a răspuns:

Sincer eu nu prea inteleg ce este iubirea dar ce simte el nu pare a fii iubire. E clar ca tu il iubesti cu adevart si suferi din cauza asta. El nu te apreciaza si pare ca doar se joaca cu tine. Parerea mea e ca este un idiot bun de nimic. Uita-l poate in realitate este complet diferit de cum il vezi tu prin ochii tai de indragostita si sunt sigura ca nu te merita asa ca du-te si cauta-ti un iubit real, dragut, bun, bland si cu adevarat indagotit de tine care sa te admire.(Mai pe scurt el e un idiot si nu te merita)

| ralukuu explică (pentru Mashiro):

Asa am zis si eu! mi-am dat seama de la inceput ca e un idiot, dar nu stiu ce ma retine, o sa fac tot posibilul sa il uit.

| Resurrection a răspuns:

Deci tu ai 15 ani, el 18 si nu v-ati vazut niciodata...e clar ai avut o educatie foarte buna.Vino-ti in fire si cautati unu mai apropiat de varsta ta si cu care sa poti iesi in oras.

| ralukuu explică (pentru Resurrection):

Stiu ca par sau poate chiar sunt o proasta, dar macar mi-am dat seama ce este el de fapt si nu o sa mai insist sama intalnesc cu el ...multumesc de sfat!

| veselie a răspuns:

Meriti un prieten real.

| ralukuu explică (pentru veselie):

Sincer...mi s-a lasat de baieti in ultima vreme.

| veselie a răspuns (pentru ralukuu):

Atunci la manastire cu tine.

| ralukuu explică (pentru veselie):

laughing...da,nu? rolling on the floor nici chiar.

| Innnaa a răspuns:

Sa stii ca daca umbla cu mai multe fete nu merita niciuna! Cel mai bine este sa termini cu el si sa il uiti. Macar sa incerci. El nu merita sa iubeasca sau sa fie iubit. Nu face prostia sa te intalnesti cu el. Nu poti stii niciodata ce se va intampla. Nu merita sa fie iertat deci, nu o face. In locul tau i-as spune: Omule, lasa-ma in pace! Daca ai de gand sa continui asa, sa ma minti...Te pup, Papa! si nu i-as mai acorda nici un pic de atentie! Zic si eu...

| ralukuu explică (pentru Innnaa):

Multumesc! asa o sa fac!

| pisicel12 a răspuns:

Nu te merita daca el pe facebook are o relatie cu alta fata normal ca u esti amanta sad se foloseste de tine. poate are elte intentii depinde iti spun sincer nu te merita si nu este de nasul tau gasesteti unul care sa te ajute cu orice problema sa.ti fie alaturi, ai sa vezi daca ai un prieten care iti este si cel mai bun ai sa vezi ca va fi persoana cea mai potrivita big grin happy

| ralukuu explică (pentru pisicel12):

Ce amanta!? Nu sunt casatorita! laughing)

| Atât_Didi_1998 a răspuns:

Buna. O relatie la telefon/mess/fb?
Chiar crezi ca merita sentimente? Eu zic ca nu. Nu vreau sa te critic. Dar ai facut o greseala. Ai pus sentimente pentru un tip de genu`... okay. Stiu cum e:]]. Dar incearca sa fi mai rece cu el. o sa se supere rolling eyes dar daca-i pasa te va ierta pentru asta. Daca nu-i va pasa. straight face Incearca sa-l uiti.
Nu-s miss specialista in iubire rolling eyes
Dar daca ai nevoie de ceva.
I'm here;-? puppy dog eyes
Sper ca te-am ajutat :3

| ralukuu explică (pentru Atât_Didi_1998):

O sa il las eu prima...cu toAte ca mi-e greu, dar nu mai pot continua asa!