| Danielle_Alexandra_1997 a întrebat:

Hey buna TPU. As vrea sa ma vopsesc ombre cateva zile cu violet de gentiana. Cum ma pot vopsi cu el? Il pun in ceva diluat cu apa si imi bag parul in el sau cum? Si se ia de pe par si cand nu e ud?

Răspuns Câştigător
| HinataYuno a răspuns:

Hei! Acum o saptamana si eu m-am vopsit cu violet de gentiana.Cateva sfaturi:
-Sa te faci in baie,mai exact in vana/dus
-Sa te ajute cineva
-Pui solutia intr-un bol,si nu diluezi
-Sa fi goala,sau sa ai un tricou vechi pe tine
-Dupa ce te-ai facut pe par,spalate pe corp,par doar cu apa
-Dupa asta te usuci cu feonul pe cap
-Ai terminat cu uscatul,mai spalate odata pe cap,de data asta si cu sampon(ramane culoarea,se ia doar surplusul),daca nu faci asta se va lua pe tot ce atingi, haine, cand dormi(am patit-o si dupa am aflat ca trebuia sa fac si asta), de asemenea sa te speli bine si pe corp, si unde ai umplut cu solutia.
-sa nu iti iei haine albe in ziua respectiva pentru orice siguranta
Bafta! Funda?