| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Ce sa fac daca mi-e somn? Nu am voie sa adorm pentru ca trebuie sa invat pana tarziu, insa ma simt scrusa de puteri. Nici apa rece nu ma ajuta si urasc sa beau cafea. Help?

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Cel mai indicat lucru e să dormi pe reprize. Culcă-te 3 ori și învață 3 ore happy

| Doub a răspuns:

Cum să nu ai voie să adormi?
E viaţa ta.
Stai şi odihneşte-te pentru a putea face faţă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

dacă te simți obosită înveți degeaba, nu o să reții nimic. mai bine dormi puțin, apoi o să te trezești mai odihnită și o să reții mai ușor.

| Xpressurself a răspuns:

Inseamna ca nu ai un stil de viata sanatos si adecvat la scopul tau. numai tu stii ce faci.
ma gandesc ca te fortezi, nu faci pauze suficiente. ar trebui sa imbini invatatul cu iesitul cu prietenii, mai un chef din cand in cand, mai o tranta cu iubita/iubitul.
cum adica nu ai voie sa adormi? daca trebuie sa te odihnesti atunci trebuie sa te odihnesti pentru ca esti obosit/a si corpul are nevoie sa se regenereze.
te fortezi pana la epuizare si apoi nu stii de ce nu mai tii minte nimic. pai de aia ca nu mai ai energie.

| Stefxn a răspuns:

Pai cand stii ca ai atat de invatat te apuci mai din timp. De chiar nu ai avut timp liber inainte, incearca sa tii ochii inchisi vreo 15 minute si sa asculti niste muzica ca sa nu adormi si apoi te vei simti mai treaza.