| RockStar a întrebat:

Hey sad.
Ce sa ma fac fara el vacanta asta de vara x_x?
El pleaca in italia sad la parintii lui crying.
M`a chemat si pe mine dar nu ma lasa :-

Răspuns Câştigător
| ana_2556 a răspuns:

"ce te faci fara el vacanta asta de vara" deci sa inteleg ca o sa fie plecat vara care urmeaza apoi se intoarce in tara. Nu inteleg de ce iti faci probleme. Gandeste-te la urmatoarele lucruri
1. Sunt doar 3 luni de zile comparativ cu ce urmeaza probabil in relatia voastra
2. Daca va iubiti / respectati/ tineti unul la celalalt atunci nu te va insela.
3. Daca te inseala inseamna ca nu era destul de bun pentru tine, meriti mult mai mult.
4. E o ocazie buna sa va verificati relatia daca chiar merge si la bine si la rau. Apoi poti iesi cu prietenii in oras, colegii, mergi la shopping, la plaja, citesti o carte iti cauti un hobby ce vrei tu, dar nu vei muri fara el 3 luni, si de fugit de acasa nu cred ca se pune problema. Pune-ti urmatoarea intrebare : merita parintii tai asa ceva?

7 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Daca te iubeste nu te inseala. Si nu poti sa faci decat sa vb cu el la telefon, pe mess, la microfon si sa va vedeti la web.o sa vezi ca o sa treaca repede timpul si se va intoarce.of of iubirea astahee hee

| Sky_6013 a răspuns:

Eu cre ca daca te iubeste nu va umpla cu altele,dar daca va gasi pe cineva cred macar ( sau sper) ca te-a iubit sa te respecte, ar in vancanta poti sa iti ocupi timpul cum ar fi : sa iesi cu prieteni, sa dansezi, sa asculti muzica si sa citesti. daca chiar va iubiti atunci o sa treceti peste toate obstacole...nu vreau sa zic nimic rau dar daca tu ai cunoaste pe cineva vara asta si l-ai simpatiza, nu zic ca nu il iubesti dar nu stii ca iti rezerva destinul

NU fii ingrijorata sunt sigura ca totul o sa fie in regulahappy

| RockStar explică:

Ana :
Sta o luna x_x ( sau depinde de parinti lui ).
Apei eu il iubesc si el imi spune ca ma iubeste : x. il respect si el ma respecta, eu una tin foarte mult la el sad si el cred thinking daca nu tine-a la mine nu cred ca venea sa aiba grija de mine ( sa imi faca de mancare, sa vada cum ma simt ) straight face
Sincer nu m-a inselat niciodata cand este acum in tara, poate presimt eu asta ca cand iasa cu baietii. ( sunt geloasa x_x ). de ce nu stiu thinking Poate mi-e frica sa nu il pierd sad.
Relatia este sa spunem bine. happy:X ( pentru mine e bine pentru el nu stiu straight face sper ca si pentru el )
Apei nu prea am eu prietenii, colegii mei sunt toti din sat sad numai eu din oras sad. Si nu am cu cine sa ies sad. Rar citesc eu cartii blushing. Si la vara o sa am de lucru la casa straight face si poate acolo o sa pot sa fac plaja thinking singura straight face. ( as iesi cu rolele dar nu ma lasa parintii :-s decat prin curte laughing sad ). Sincer sunt parinti mei vitregi si na nu cred ca ii prea pasa thinking habar nu am sad. infine. Dar totusi mersii :*

| RockStar explică:

Bliss20 :

El imi spune zi si noapte ca ma iubeste.
Nu am web :-s.
Mdeap iubirea asta blushing.
merSi :*

| RockStar explică:

Flaviuka :

Nu stam mereu unu langa altul.
El iasa si cu prietenii lui pe afara.
( urasc sa fiu intr-o relatie si sa ii interzic sa mai iasa cu prietenii lui x_x ar fi ciudat, cand ne despartim sa mearga la prietenii si eii sa il respinga straight face sau sa ii spuna " du-te la aia ca pe ea ai aleso " ar fi nasol straight face )
Eu nu ies deoarece nu am cu cine si prefer sa stau in casa. ( prietenii nu am happy, colegii sunt toti din sat sad )
Eu am si el >big grin

| RockStar explică:

Sandraaa98 :

Dar nu am cu cine sa ies afara deoarece nu am prietenii si colegii mei sunt toti din sat sad.
Sincer nu ma intereseaza alt baiat decat prietenul meu chiar daca nu suport gandul ca o sa fie plecat. sad
Oricum am de lucru la casa si o sa muncesc acolo sad sa treaca timpul cat mai repede :-

| Flaviuka a răspuns:

Aveti timp sa stati impreuna. cateodata e bine si sa nu stati non-stop tot unu langa altu ca va plictisiti, cel putin unul dintre voi, si intervine monotonia. Daca aveti unu incredere in celalalt atunci nu trebuie sa te stresezi, mai ales ca puteti vb pe net sau la tel, cu ofertele astea internationale. Primele zile o sa fie mai nasoale, dar dupa aia o sa vezi ca te obisnuiesti.