| I1miss1you1Baby a întrebat:

Am si eu o intrebare :d
Prietenul meu este plecat in Italia m-a chemat la el in vacanta de vara, eu am 17 ani si cred ca daca ar vorbi el cu ai mei m-ar lasa, dar ma gandesc a lui ce va spune... poate spun oamni ca sunt prea mica si ca, cum m-a lasat ai mei acolo si ma gandesc la tot felul de prosti cu toate ca a lui ma cunoaste si am fost la ei aici in Romania.
Deci ce ma sfatuiti sa fac :X fundita

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Vorbeste cu el de ceea ce te nelinisteste!
Tu iti rezolvi problema cu ai tai,si el vorbeste cu parintii lui!
Dar inainte sa vorbesti cu parintii tai, gandeste-te cat de mult il iubesti si daca e persoana cu care vrei sa fi toata viata iar daca crezi ca merita sa mergi la el fa-o!
Nu de alta, dar lumea e rea, u iubesti si vezi lucrurile altfel, ei vad doar ce vor si te judeca cum vreau nu dupa ceea ce esti!

| I1miss1you1Baby explică (pentru IloveME):

Multumesc mult :* Asa gandesc si eu ca toti o sa o ia cum vor ei dar nu ma intereseaza gura lumi... doar sa nu creada prost ai lui despre mine :]

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te sfatuiesc sa astepti vara viitoare

| darrio2007 a răspuns:

Va trebui ca el sa vorbeasca cu ai lui.Si vezi ca trebuie sa pleci insotita de un adult daca la data plecarii nu ai 18 ani impliniti.Cu procura de la notar semnata de ambii parinti.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Dragoste si Sex"!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate ( sau alte motive ), deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Pentru alte detalii despre "regulile" de pe acest site CITEŞTE Regulamentul şi "Întrebări Frecvente" la linkul :
http://www.tpu.ro/termeni-si-conditii
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Toate cele bune.

| I1miss1you1Baby explică (pentru bursuc001):

Pai cum nu am postat bine, este vorba de dragoste sau ce trebuie sa postez doar de sex oh go on aiurea

| bursuc001 a răspuns (pentru I1miss1you1Baby):

"Dilema" ta consta în ce vor spune părinţii băiatului şi cum vor reacţiona aceştia!
Deci, este vorba de categoria la care ţi-am mutat întrebarea.

Apropo, ai "pierdut" semnul întrebării...

La "Dragoste si Sex" postezi atunci când ai o PROBLEMĂ în dragoste sau una de natură sexuală!

Pe viitor, te rog să postezi la categoria corectă.

O seară frumoasă.

| neutrino a răspuns:

In legatura cu parintii lui, gandesti corect, sper ca si parintii tai sa gandeasca la fel. Amana pentru la anul aceasta aventura.

| Azµre a răspuns:

Cam așa este măcar așteaptă să ai 18 ani! Eu zic să stai acasă. Ai dreptate în ceea ce spui.