| AliceHappyGirl a întrebat:

Hey, ce se intampla daca cineva imi afla ip-ul in timp ce vorbeste cu mine pe mess? Cum poate sa imi afecteze pc-ul sau ce poate face persoana respectiva daca imi stie ip-ul? Imi pot da seama ca il stie? Vreau mai multe detalii, va rog straight face Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Pai dac iti stie ip-ul poate sa intre la tine in calculator sa vorbeasca pe mess cu cineva chiar daca si tu esti pe mess, sa vada muzica ta, poze si ce mai ai tu in calculator.Iti poate inchide si calculatorul,til poate deschide, reseta etc, iti poate sterge ce ai prin calculator tot ce ai.

| pufulete17 a răspuns:

De aflat cuiva ip`ul pentru mine e destul de simplu...dar nu... daca ai numai ip`ul cuiva nu ii poti face nimicbig grin

| w0rkSpace a răspuns:

Stai linistita ca nu ti se intampla nimic Toti "hackeri" astia cica imi dau ban pe retea laughing cand ii dau un simplu flod zboara dupa mess laughing

| jhonny999 a răspuns:

Fara frica doar cineva cu cunostinte avansate poate initia un atac.
Si nu se ocupa cu lucruri minore gen; de a-ti vorbi pe mess, sau ati restarta computerul.asa ca stai linistita.