| anonim_4396 a întrebat:

Hey!
Cum o pot convinge pe mama sa imi ia un catel? crying crying
Am pus fata de catel - nu a functionat puppy dog eyes laughing
Am batut`o la cap vreo 3 zile - degeaba laughing
A spus ca ``s-ar putea`` dar la ea, ```s-ar putea`` mai inseamna si ``s-o crezi tu``laughing
Funda!

Răspuns Câştigător
| InDePeNdEntGiRl a răspuns:

Buna incearca sa ii spui ca iti asumi responsabilitatea in totul:''o sa curat eu in urma lui, o sa ii pregatesc eu mancare, o sa il scot la plimbare''etc.iar daca ai posibilitatea adul acasa ca apoi nu mai zice nimic.asa se conving parinti in cea mai mare parte... sper sa reusesti

5 răspunsuri:
| ℓίίίgнт a răspuns:

Pai...incearca sa vorbesti serios cu ea.si mai insista inca vreo 2 zile aje thinking daca nu merge.sigur are motive serioase. daca stati la apartament.un caine face ravagii. daca stati la casa il tii in curte.nu`i nimic totusi.este inca un capriciu gandeste`te sad. Sper ca te-am ajutat big grin x_X love struck Bft kiss

| BrokenAngel_2369 a răspuns:

Întreab-o de ce refuză, spune-mi răspunsul ei și după mai vorbim.

| RaUlBoY a răspuns:

Pai insista mai mult eu asa am convinso si stau la bloc la etajul 4.
Mie mi l-a luat de ziua mea fara sa stiu dupa ce am batut-o si pe ea si pe tata 2 ani la fiecare sarbatoare cu cadouri...

| Rockonnn a răspuns:

Il iei fara sa stie, il tii vreo 3 zile in dulap, si dupa ce afla ii spui ca nu mai poti sa il duci inapoi. laughing

| Frumușșică a răspuns:

Spunei.ca.daca.ar.vrea.si.ea.ceva.care.ishi.doreste.foarte.mult.ex.(o.casa.noua).ce.ar.face.spunei.ca.si.tu.iti.doresti.acest,caine.spunei.ca.si.ea.a.avut.astefel.de.probleme.sii.nu.ar.trebui.sa.te.incurce.sa-ti.ei.un.catel.