| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Daca nu înțeleg fizica deloc(in rest știu biologie și chimie)am vreo șansă la medicina? ..Admiterea se da din chimie și biologie, însă mă gândesc că o să îmi trebuiască și fizica la facultate, iar eu sunt praf la fizica.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"nu înțeleg fizica deloc(in rest știu biologie și chimie )" - e ideal, baftă

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă treci de examenul de admitere o să te descurci.

| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă ai un profesor de treaba, la primul curs va face noțiunile de baza. Biofizica se face un semestru. Da, ai șanse. Materia de biofizica nu seamănă foarte mult cu ce se face in liceu. Termodinamica la materia de curs și eventual te mai lovești de niște optică și electricitate la lucrările practice. Sunt logice și au sens, nu te mai speria.