| Anna220 a întrebat:

Hey! Dau fundita, daca imi raspundeti la urmatoarea intrebare:... Am parul drept si aproape pana la umeri.M-am saturat sa fie drept crying De fapt mai bine spus:plictisit.As vrea sa mi-l ondulez.Dar nu vreau cu ondulatorul sau bigudiuri.Cum sa mi-l ondulez? Dau fundita!:*

Răspuns Câştigător
| me_1960 a răspuns:

Pam pam:).Si eu am parul tuns la fel ca tine si nu de mult am invatat sa mi-l ondulez fara sa ma chinui prea mult.http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A&feature=fvst
Eu de obicei le fac seara si dorm cu el asa.Cateodata imi tin buclele 2 zile.
Alta metoda ar fi sa-l impletesti iar apoi sa-l usuci cu uscatorul putin pentru a-i da volum. Sper sa te fi ajutat:)!

5 răspunsuri:
| oliviaaa a răspuns:

Eu as da orice sa am parul drept, imi doresc mai mult ca orice, din parul drept poti face orice dar din ondulat nu poti face nimic sta infoaiat mai ales dupa spalare si trebuie sal prinzi cu placa, cdaca totusi te-ai saturat de el fai ceva impletituri uitete pe youtube tutoriale si vezi, oricum tine cont ca acum in moda e parul drept succes

| Xtadelo a răspuns:

Eu m-am saturat sa fie ondlat straight face
E mai bine sa il ai drepthee hee
Eu mi-am ars parul cu placa sad... o folosesc zilnic happy.
Pe langa sfature pe care le-ai primit, incearca si un sampon pentru volum.

| Smileyouarebeautiful a răspuns:

Poti incerca sa ti-l impletesti si sa dormi cu el asa iar a doua zi dimineata este ondulat sau iti faci multe codite impletitewinking sau poti incerca cu drotul

| 1ulia a răspuns:

Exista 2 solutii, in opinia mea: 1. incearca cu spuma, extra-strong, dar pentru ca e drept, nu stiu daca o sa mearga. 2. PERMANENT: se poate face si pe bigudiuri mai mari, sa nu arate ca la oi, dar distruge parul. avand in vedere situatia ta, ai nevoie de bigudiuri, si ca sa dureze mai mult, am aflat ceva despre o solutie de la Kalos, ieftina, care il face sa dureze pana la 2 luni.happy sper ca te-am ajutat, insa e foarte dificil avand in vedere ca refuzi mijloacele comunehappy. succes!

| Mariiia987 a răspuns:

Heii, sper sa te ajut. Mama e coafeza si stiu unele chestii laughing De obicei ea face parul ondulat cu un uscator si o perie(rotunda, se gaseste la Avon ) :d