| Danyelytha a întrebat:

Am parul destul de lung aproape pana la solduri.
este drept9foarte drept) si nu am deloc volum
se incurca foarte repede (folosesc si sampon si balsam)
vreau sa am mai mult volum fara sa il tai sau sa il ondulez

9 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Din cauza ca parul este asa de lung este si greu si nu poate avea volum deci atta timp cat tu vrei sa iti pastrezi parul lung nu ai nici o sansa sa il faci sa aiba volum.

| Kasia a răspuns:

Pai schimba-ti toata gama de produse de par cu unele pentru volum.incearca-le pe cele de la l'oreal

http://www.lorealparis.ro/......volum.aspx

| Flynn2001 a răspuns:

Cam trebuie sa il tunzi macar putin.

| Karmesytta a răspuns:

Aceeasi problema am avut-o si eulaughing) fii atenta cum sa faci deci mergi sa te tunzi in scari putin dar il lasi la aceeasi lungime si ca sa arate bine ii zici sa ti-l fileze spre varfuri.Asa o sa ai volum in partea de sus, stiu sunt unele fete care au volum fara sa faca nimic, se datoreaza structurii firului de par, tu cum ai parul lung firul este putin mai sensibil si mai subtire si trebuie sa-i acorzi multa grija.

| PeaceLoveMusic a răspuns:

Eu iti recomand sa iti tunzi un pic din el... daca nu vrei poti folosi sampon care da volum parului de exemplu poti folosi "wash & go volume plus"te puphappy

| voicuadelina a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. La mine se ingrasa si foarte repede. Eu mi-am luat un sampon de volum de la Avon ( costa in jur de 10-11 lei ( bine eu l-am luat acum o luna). Dupa ce te-ai spalat pe cap, usuca-l cu feonul. sau poti sa-l tapezi. O metoda mai simpla : innainet de culcare, piaptana-l bine, si fa-ti o coada in crestetul capului( strange-o foarte bine) apoi tapeaz-o. Diminaeata, piaptana-l si gata. ai cat de cat mai mult volum. SPer ca te-am ajutat!

| Danyelytha explică (pentru voicuadelina):

Da stiu cum e mi se ingrasa parul la maxim 2-3 zilelaughing
Ma spal pe cap mereu la 2 zile si nu stiu daca este asa de okay

| voicuadelina a răspuns (pentru Danyelytha):

Si mie al fel. Fac baie din 3 in 3 zile la cap, si am auzit ac nu e ok de loc, cica mai rau ii faci ca il inveti cu spalatul asa de des, dar eu nu-l suport. Asi vrea sa-l spal de 2 ori pe saptamana, dar nu pot!

| Nitescu_Andreea_1988 a răspuns:

Produse profesionale pentru ingrijirea parului Tigi, Joico, Wella, Vitality's, L'oreal China glaze!
Va asteptam cu drag pe www.hairpoint.ro!
Iti recomand cu drag sampon+balsam de la joico 500ml. E putin mai scump dar merita banii. La noi gasiti produsele potrivite oricarui tip de par!