| ella7emma a întrebat:

Hey,de cam 1 an ma simt ciudat cand trece pe langa mine persoane de varsta mea/mai mari,pana in adulti,de fiecare data ma uit in jos sau ma prefac a am treaba pe telefon,sunt timida de cand sunt mica,dar parca acum se "agraveaza". Cred ca ma simt asa si din cauza felului in care arat,nu sunt nici cea mai frumoasa si am si cativa colacei pe burta,mainsi si picioare griase si putina gradime la gat,de luni vreau sa incep un antrenament de la Chloe Ting,sper sa ma ajute,stiecineva din ce cauza e? eu cred ca am ceva anxietate sau ceva de genul, nici la scoala nu ma ridic deloc din banca si nu vorbesc cu nimeni,nici nu am cu cine,toti sunt inebuniti e brandul ala vagabond,fac puze cu bot si ✌???? la ochi,sta mereu la poze cu fundul, si au bio pe insta ccu"puiu meu:maricica.sb14"
Inima mea"anuta.rcd23"si fumeaza narghilea,din perspectiva mea ma simt singura cu mintile in cap din scoala,am incercat a ma transfer da nu ma primit nicaieri, avand medii generale de peste 9 si la purtare 10, 0 absente,dar na,scuzati ca am derivat foarte mult de la subiect. Ma puteti juta cu nisste sfaturi pot trece peste asta, nu pot sa vorbesc cu un psiholog sau un prieten/patinte.multumesc ca ati citit pana aici.

2 răspunsuri:
| Cristina788 a răspuns:

Cred că dacă slăbești o să te schimbi total și aspectul fizic va fi altfel. Orice om gras arată comic, dar încearcă să faci mișcare să tii regim sa vezi rezultatul
Atunci o să îți fie drag să ieși pe stradă

| Oliver151 a răspuns:

Incepe prin a incerca sa interactionezi cat mai mult cu oamenii.
cauta alte persoane asemanatoare tie si imprieteneste te cu ele.
cat despre aspectul tau, nu e neaparat ceva care trebuie schimbat insa asta nu inseamna nici ca trebuie sa ramai asa, majoritatea oamenilor sunt atrasi de personalitatea celor din jur si nu de aspectul fizic al acestora.