| aragon18 a întrebat:

Hey happy De curand am decis sa imi dau 2 gauri in urechea dreapta happy Ce sfaturi puteti sa imi dati despre pearcingurile in ureche? Doare rau? straight face Am auzit ca la zgarci doare cel mai rau si cu acul inrosit :-s Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Eu dimpotriva iti zic sa'l faci acasa cu acul... daca e in cartilaj atunci fa'l la salon ca nu doare asa de tare... dar daca nu atunci fa'ti acasa cu acul...si eu mi-am mai facut doua dintre care una la salon acum un an si ceva si una acasa de o jumate de an...aia de la salon nici acum nu s-a vindecat pe cand cea facuta acasa cu acul e vindecata demut happy ...sa-ti pui neaparat cercel de argint sau medicinalhappy
@Bogdana mi-a placut partea cu sfarcul laughing ...cred ca te'ai incurcat dar macar m'ai facut sa zambesc big grin

9 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Da. Intr-adevar exista durere, dar nu insuportabila... te sfatuiesc sa nu-ti faci gaura in sezonul rece pentru ca se vindeca foarte greu.

| Bogdana a răspuns:

Eu mi-am facut o gaura la zgarci pe partea stanga si da doare, tipa care mi-a facut-o mi-a spus ca in 2 saptamani imi va trece dar au trecut 6 luni si daca dau cercelul jos si nu il pun timp de 3 trei zile se infecteaza si apoi se inchide iar apoi trebuie sa ma chinui sa intre cercelul, de aceea te sfatuiesc sa ti-l faci mai jos nu pe sfarc.winking

| Bogdana a răspuns:

Da scz...am incurcat zgarciul cu sfarcul :d

| EUSIATIT a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa ti faci acasa cu acul nu stii ce te asteapta, singurul loc unde poti merge sa ti faci gauri este la spital sa ti faca cu acul steril si igienic nu risca sa te infectezi si apoi e mai rau, oricum sa stii ca doareeee.rau daca vrei o parere.nu ti face e de ajuns o gaura la cerceii pe care ii ai. restul ia ti di cei care se aplica fara sa ti faci gauri dar tu faci cum crezi ok

| MiSskAt-xx a răspuns:

Eu mi-am facut a doua gaura singura, direct cu cercelul. Pot sa spun ca pe moment nu a durut, insa dupa am simtit ca mor.straight face A durut tare, dar acum a trecut si se aseaza foarte bine!batting eyelashes

| aragon18 explică:

Va multumesc la toti pentru raspunsuri big hug

| deia_9483 a răspuns:

Eu am opt gauri si nu ma deranjeaza deloc... numai cea de pe zgarci e mai dureroasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am facut cu cercelu' 3 gauri in lobul urechii. big grin nu doare f. tare. suportabil oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit ca nu dor deloc sunt normale...intrd am auzit si eu ca dor raw sus la zgarci... dar nu cred ca e asa raw...si arata chiar bine