| AnOnImUl321123 a întrebat:

Hey
De curand i-am zis unei fete ca o plac si de atunci nu a mai vorbit cu mine. Bun, nu ma place dar macar sa ma salute dracu la scoala ca nu o doare gura...chiar si pe facebook daca ii dau comm la vreo poza, ea imi sterge comentariul. Am intrebat-o pe fb daca e suparata pe mine sau ceva (nu am adus vorba de partea in care i-am zis ca o plac, doar am intrebat-o daca e suparata sau ceva de nu mai vrbeste cu mine) si nu imi raspunde. La scoala nu se uita/vorbeste cu mine. Chiar asa rau a primit vestea aia ca o plac de imi da ignore total? Ce sa fac ca macar sa vorbeasca cu mine? Ultima data cand am vorbit a fost inainte sa ii zic ca o plac, probabil de aceea e suparata pe mine? Ce sa ii zic? "Scuze ca ti-am zis ca te plac, hai sa fim doar prieteni", banuiesc ca se va supara mai tare dupa. Ce pot sa fac?
Vreau sfaturi sa incerc sa o abordez cumva sa nu imi spuneti direct ca am pierdut-o, chiar daca, aparent asa e dar eu cred ca mai am o sansa. sper.
Va rog sa imi spuneti cum as putea sa fac sa fim din nou prieteni?
Apropo, cand i-am spus ca o plac, am mai zis cate ceva acolo nu doar "te plac" si gata. (i-am zis asta pe fb, oare de aia e suparata? ca nu am avut curajul sa i-o spun in fata? nici de voiam nu puteam sa i-o spun in fata pentru ca e mereu cu prietena ei si mi-am zis sa ii scriu pe fb), de atunci nu a mai vorbit cu mine :'( :'( Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi ceva.
Si din nou, va rog nu imi spuneti direct ca am pierdut-o..macar daca voi stiti asta, nu imi spuneti si mie, dati-mi niste sfaturi despre cum sa o abordez, macar eu sa mai cred ca mai am o sansa sa fim prieteni (doar prieteni).
FUNDA + VOT + CE VRETI VOI!
HELP ME

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Momentan as pastra distanta, dar as incerca sa culeg informatii. Trebuie sa-i spui ca-ti pare rau ca te-ai grabit sa-i declari niste lucruri nepotrivite, dar numai atunci cand te va lasa sa te apropii de ea si va avea dispozitia sa asculte scuzele tale. Daca ii spui acum, cred ca se va enerva mai tare. Cine stie... In timp ii va trece si poate veti fi din nou amici. Cat dureaza asteptarea, asta nu poate estima nimeni. Depinde de ea, iar detaliile de la apropiatii ei iti vor putea sugera daca i-a trecut supararea sau nu. De aceea, ar fi indicat sa te canalizezi pe strangerea de informatii, si mai apoi sa vezi de scuze. Bafta!

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

E clar ca esti disperat si amorezat. Te lipesti de ea ca magnetul de frigider. Faptul ca te ignora nu inseamna ca nu te place. Probabil te-a refuzat, ca sa vada cum reactionezi. Momentan, sfatul meu e s-o lasi mai moale. Chiar si pe Facebook. Nu o sufoca, pentru ca s-ar putea mai tare sa te respinga. Daca nu te place, poti sta si in cap, si tot nu se va uita la tine ca la un iubit. Iti recomand sa iei legatura cu persoane din anturajul ei, pe care sa le intrebi ce crede ea despre tine, daca le-a povestit cate ceva despre gestul tau (de a spune ca o placi) si despre modul cum te vede ea pe tine. Poate afli astfel si ce a suparat-o, de se comporta astfel. Va trebui sa ai rabdare ca sa gasesti aceste raspunsuri si sa operezi cu mare bagare de seama. Sa alegi cu grija persoanele din jurul ei cu care se poate discuta si de la care sa obtii informatiile potrivite.

| AnOnImUl321123 explică (pentru dannyel86):

Dar daca i-as spune ca imi pare rau, ca m-am comportat ca un copil, ca am zis ce am spus fara a gandi si chestii din astea, oare ma va ierta sau mai degraba va crede ca intr-un fel incerc sa imi cer scuze pentru ca i-am zis ca o plac? Intelegi la ce ma refer? Si daca nu merge asa, cat timp ar trebui sa "o las mai moale"? Dupa cat timp as putea sa vorbesc din nou cu ea, sperand ca si ea va vorbi cu mine? Funda tongue
Oo si mersi de raspunsul dat inainte, m-a ajutat sa realizez ce greseala imensa am facut! Mersi inca o data, astept raspunsul tau!

| dannyel86 a răspuns (pentru AnOnImUl321123):

Momentan as pastra distanta, dar as incerca sa culeg informatii. Trebuie sa-i spui ca-ti pare rau ca te-ai grabit sa-i declari niste lucruri nepotrivite, dar numai atunci cand te va lasa sa te apropii de ea si va avea dispozitia sa asculte scuzele tale. Daca ii spui acum, cred ca se va enerva mai tare. Cine stie... In timp ii va trece si poate veti fi din nou amici. Cat dureaza asteptarea, asta nu poate estima nimeni. Depinde de ea, iar detaliile de la apropiatii ei iti vor putea sugera daca i-a trecut supararea sau nu. De aceea, ar fi indicat sa te canalizezi pe strangerea de informatii, si mai apoi sa vezi de scuze. Bafta!