| Sulty_Mihai_1986 a întrebat:

Imi place de o fata si nu stiu daca si ea ma place. Spre exemplu cate o data imi cere pareri spre exemplu daca ii sta bine parul sau daca imi plac unghiile ei, dar la un moment dat nu prea imi mai raspundea la mesaje. Am intrebat-o daca e suparata pe mine la care ea m-a intrebat de ce imi tot pasa mie daca e suparata...asa ca nu am mai vorbit cu ea. Nu stiu ce sa fac. Imi puteti spune cum sa o abordez ca sa ma placa, sau cateva sfaturi, va rog frumos!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pur si simplu propune-i sa iesiti doar in 2 la o plimbare sau de exemplu sa serviti o inghetata, un suc, o prajitura sau o pizza. Sau sa va plimbati cu bicicletele, cu rolele sau sa va balaciti intro piscina, etc, etc. Sunt atat de multe moduri de a va petrece timpul impreuna incat nu ar avea rost sa mai amintesc/insir si altele, mai ales ca pot sa difere in functie de caracterul si comportamentul fiecarui individ in parte. In concluzie singurul lucru pe care trebuie sa-l faci este cel de a-i propune sa va petreceti in mod real timpul in doi. Succes!

| Sulty_Mihai_1986 explică (pentru corbulalbrosu):

Da, dar faza e ca nu stiu daca ma place si sunt totusi o fire mai timida...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Sulty_Mihai_1986):

Incearca sa devii si tu curajos macar o data si doar pentru cateva minute. Daca te va refuza vei sti precis ce ai de facut in continuare. Daca va accepta raspunsul va fi mai mult decat evident. Bafta si putin tupeu.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lasa o in pace ca e fițoasă, nu vezi ca i pasa numai de ea si de cum arată, jeguri umane, scursurile societatii da le in colo de tute.

| Violleta2022 a răspuns:

Voi baietii aveti un stil tare naiv si incet sa procesati lucrurile!
Daca iti place de fata aia si discuti cu ea din cand in cand si ea te intreaba de unghii, par, samd, de ce inca astepti sa te intrebe ea una si alta?
Oare cat sa mai astepete o fata sa o intrebi de vreme fara sa ii spui ca o placi si ca vrei sa fie prietena ta?
Deci, ce mai astepti?
A avut saraca rabdare, acum te ignora, pentru ca tu te invartii in jurul cozii si nu stii ce sa faci!
Ori o cauti si ii ceri prietenie, ori o lasi defintiv in pace!
Faptul ca nu-ti raspunde ar putea avea 2 cauze: s-a plictisit de tine sau are deja un alt prieten.