| Irina420 a întrebat:

Hey, deci cred ca un baiat de la mine din clasa ma place si eu nu stiu ce sa fac. Gen eu in pauze nu prea ies din banca, iar in spatele meu stau 2 prietene de-ale mele si dupa, in spatele lor, el. Cum fac gen ma ridic asa din senin din banca si merg la el ca sa vorbesc cu el? Nu vreau sa para "obvious" ca merg acolo doar ca sa vorbesc cu el si sa-mi ignor prietenele si efectiv nu stiu ce sa fac. Ca sa vorbesc cu prietenele mele pot doar sa ma intorc in spate, nu trebuie sa merg pana acolo pentru asta. Aaaaa ceva sfaturi?
Btw nu stiu inca daca si eu il plac pe el inapoi dar as vrea efectiv sa vorbesc mai mult cu el

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Crezutul tau, ca baiatul ala te place, nu este o certitudine, este doar parerea ta, pana la momentul acnd el va confirma asta.
Nu te sfatuiesc sa faci tu nimic, dimpotriva, lasa baiatul sa faca primul pas, sa-ti vorbeasca, asta ca sa nu te pui in situatia de a te face de rusine, sau sa fii refuzata.

| Irina420 explică (pentru Violleta2022):

Pai ieri m-a pupat pe obraz si m-am uitat si pe net si am vorbit si cu prietenele mele si toate am ajuns la concluzia ca a facut-o pentru ca cel mai probabil ma place?‍♀

| Ela05 a răspuns:

Măi eu zic ceva...
Tú nu ești sigură 100% de faptul că el te place, deci întâi trebuie să confirmi asta.
De ce nu faci ceva?
Apre exemplu când ieșiți de la școală să mergi să vorbești cu el. Nu știu îi spui "băi uite mi-a zis azi o păsărică, cică ție îți place de mine. Ce mai vorbește lumea, nu?" ia-o mau în glumă mai în serios, vezi și tu ce reacție are... Vezi ce îți zice, sau dacă observi că se enervează oarecum sau ceva... Încearcă mai întâi să confirmi asta. Dacă lui într-adevăr îi place de tine și îți recunoaște asta. Vorbește cu el să vă vedeți după clasă, să mai vorbiți, să vă cunoașteti mai bine.
Așa eviți posibilitatea să te faci de râs, dacă lui nu îi place de tine și tu mergi să vorbești cu el. Eu zic că lucrurile clare sunt cele mai simple, nu crezi?