| Alexandra_4020 a întrebat:

Hey dragii meibig grin as vrea sa ii fac o surpriza mamei. Vreau sa ii fac ceva de mancarebig grin. Ceva cu cartofi. Ziceti-mi va rog niste retete pe care sa le pot face, gustoase cu cartofi.
ps:da nu cartofi prajiti, carotfi nature, sau din astea...co retetaa.Pentru cea mai bunaa da fundita.
ps:Cat mai repede posibil.

6 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Buna Alexandra! Sunt multe de preparat din cartofi. Nu trebuie sa fie o specialitate. Eu iti recomand sa prepari cartofi natur cu 2-3 pulpe prajite sau la cuptor. Acestea sa fie cat mai frumos ornate, iar aranjamentul mesei sa fie mirific. Sa ii scrii un biletel frumos din inima si sa il pui acolo, sa pui o lumanare, sa pui un servetel care sa fie scris pe el de tine sau din fabrica pofta buna sau sper sa iti placa. Este o idee cam urata dar eu cred ca pentru mama ta conteaza gestul mai mult. Daca vei gati cu grija ce ti-am spus vei primi laudele cuvenite de la mama ta.Chiar si eu i-am facut mamei mele asa si a zis ca am incantat-o exceptional de mult. Sper sa reusesti. Mai bine iai face si o prajitura. Te pup si sper sa reusesti! Cu drag, Ioana!

| A12NDRA a răspuns:

Pai sa vedem, poti incerca:
http://www.culinar.ro/......-la-cuptor
asta daca faci intr-o zi in care se mananca peste
http://www.culinar.ro/......-la-cuptor
Sau poti incerca ceva mai simplu:
http://www.culinar.ro/......-la-cuptor

Succes!

| Scumpy90 a răspuns:

Musaca, este foarte usor de preparat, sau piure de cartofi, cartofi nature

| selena_5281 a răspuns:

Cartofi cu sunca la cuptortongue

| bOmBoNiC14 a răspuns:

Ingrediente:cartofi, zmantana, oua.se fierb cartofii cu coaja, oula se firb cu coaja seprat iar dupa aceea se decojesc si se tau in cerculete si le punem intr. o oala si apoi punem zmantana si le amestecam. pofta buna:!

| Alexandra_4020 explică:

Offf ce rau imi pare.Cate mi-ati dat aici.Am uitat sa mentionez ca trebuie sa postcrying(