| Roxana223 a întrebat:

Hey!
Eu m-am indragostit anul trecut de un baiat...acesta imi arata uneori ca ma place (vedeam asta in ochii lui, de fiecare data cand ma uitam la el, el se uita la mine si incerca sa pastreze contactul vizual sau isi schimba rapid privirea), mai mult de atat el chiar a vrut sa iesim intr-o seara doar noi doi pe afara, dar l-am refuzat din cauza timiditatii.Acum il mai surprind ca se uita la mine asa pe sub ascuns.
De atunci a trecut mult timp si de fiecare data cand imi scrie un baiat, incerc sa vb cu el dar gandul tot la baiatul acesta imi zboara.De foarte multe ori am zis ca nu ma mai intereseaza de el, mai ales ca nu stiu ce sentimente are el față de mine,dar de fiecare data cand vreau sa ma intalnesc cu un baiat, ceva ma opreste si ma face sa ma gandesc tot la el...
Atunci cand am incercat sa vb cu alti baieti, era ok, dar atunci cand ma puneam la somn, gandul tot la el imi zbura.
Va rog sa ma ajutati.
Ce ar trebui sa fac? Sa incerc sa trec peste asta sau sa vb cu baiatul respectiv?

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Sa vobesti cu el, spune-i tot ce simti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să vorbești acum cu el, orice.
Eu așa am făcut din greșeală., ca tine acum. Am fost ca dta și am vorbit cu acea persoană doar după 9 ani. Mai sufăr și acum din cauza asta.

| Sofer a răspuns:

Vorbește cu el.