| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Daca o fata vede un baiat pentru prima data si el se uita insistent fara a-si mai lua ochii de la ea (fata observand asta), iar cand fata il priveste el mentine contactul vizual fara a se uita in alta parte (destul de mult). Asta s-a intamplat la biserica laughing
Si cand am iesit in curtea bisericii a venit mai langa mine si m-a privit fix in ochi (avand in vedere ca era multa multime)

1. Baiatul place fata respectiva? Sau este,, Dragoste la prima vedere"?

2. De ce nu a vorbit cu fata sau sa ii zica macar buna, cum te numesti?! Dupa program?

3. Daca ma mai intalnesc cu el si ii voi zambi va veni sa vorbeasca cu mine?

Vrau cat mai multe raspunsuri (la fiecare intrebare cate unul).
Multumesc pentru raspunsuri. O sa apreciez gestul carora se vor stradui sa imi raspunda serios si fara caterinca sau jigniri.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa privesti pe cineva fix in ochi si fara sa schitezi o mica conversatie este dovada ca are ceva probleme cu capu'. Dupa cele explicate de tine sunt prea putine sanse sa-ti zambeasca vreodata. Eu, in locul tau, mi-as vedea de treaba.

| FemeiaPisică a răspuns:

1) Dacă se holbezi cineva la tine, nu înseamnă că este dragoste la prima vedere. Dacă se uită la tine, crezi că vrea ceva serios?
2) De unde să ştim noi ce este în mintea lui? Cum adică după ''program''? S-au văzut la biserică, nu la şcoală din câte ai scris mai sus.
3) Înţeleg că despre tine este vorba. Ştii, este ciudat să îi zâmbeşti unui necunoscut. Un zâmbet nu poate cuceri un necunoscut, întâi ar trebuie să te cunoască.

Revino cu picioarele pe pământ!

| EnvyU a răspuns:

Bun raspuns a dat Salontanul, daca iti place de cineva si te uiti in ochii ei/lui si el se uita in ochii tai, fara sa vrei reactionezi cumva, intorci privirea sau schitezi un mic zambet. Daca il mai vezi zambeste-i. Eu imi aduc aminte cand eram mai mic m-am intalnit intr-un parc cu o fata si prietenele ei, ele vorbeau cu mine si eu cu ele, dar cu fata aia nu am vorbit deloc doar ne uitam unul la altul fix in ochi, dar zambeam amandoi si parca vorbeam din priviri, a fost o senzatie ce n-am intalnit-o niciodata de atunci si nu stiu daca se va mai intampla. Din pacate nu am facut nimic. Daca simti ceva pentru baiatul asta atunci zambeste cand il mai vezi si observa cum reactioneaza.

| KamaSutra a răspuns:

1. Baiatul este putin cam nebun, daca s.a holbat atat si nu a vorbit cu fata
2. Poate ca doar i.a placut cum arata sau este prea timid(desi sa te holbezi la o persoana si sa continui sa faci asta chiar si dupa ce persoana a observat nu prea imi suna a timiditate)
3. Nu ai siguranta ca va veni... Prin zambet,tu ii dai un semnal,acela ca esti singura si doritoare sa cunosti oameni noi. Daca ii zambesti si nu vine la tine, eu zic sa.ti vezi de drum, pentru ca un baiat care chiar te place, face ceva! Nu sta ca o momaie, decat in cazul cand este prea timid
Baftawinking

| positivity a răspuns:

Să privești pe cineva în ochi este ceva special, ceva ce îți lasă fiori reci pe șina spinării. Nu poți spune că băiatul place acea persoană pe care o privește în ochi ceva timp, poți spune doar că i-ai atras atenția. Dragoste la prima vedere sau nu, te atrage și îl atragi.
Tipul nu te-a băgat în seamă pentru că este doar un necunoscut. Poate nu are curajul de a vorbi cu tine, și doar se limitează la simple priviri. Ori poate că nu a vrut să te sperie; motivele pot fi multe.
Este posibil ca dacă îi zâmbești să vorbească cu tine, dar în același timp, este posibil să nu facă asta. Dacă vrei să vorbești cu el, îi poți spune tu câteva vorbe.

| darriya a răspuns:

L-ai atras insa el astepta ca tu sa faci al-2lea pas, macar sa ii fi zambit(acum nu se stie daca il vei mai vedea)(povestea ta este asemanatoare cu a mea)zambeste-i doar nu pierzi nimic vezi cum reactioneaza daca nu intelege "mesajul"retrage-te.