| Fefe2009 a întrebat:

Hey! eu si clasa mea in curind vom pleca in excursie. Dati-mi niste idei ce pot sa fac cu prietena mea si cam ce as putea sa imi iau de micare si ce ar trebui sa am cu mine... Apropo excursia va fi timp de o zi!

2 răspunsuri:
| MgdDroopy a răspuns:

In primul rând nu vă îndepărtați de grup.
Daca faceți traseu pe munte recomand să ai ciocolată sau glucoză. Apa neaparat. Nu sucuri!
Ca mâncare la drum sunt fan șnițele. Două bucăți puse intre două felii de pâine invelite in șervețele. Nu au miros ca salamul și nu se strică repede.
Haine pentru ploaie. Șosete de schimb.
Aaa.și voie bună! :-)
Idei cu activități o să îți vină acolo. Depinde unde te duci.
Nu ai spus destinația.

| Hokostbaby a răspuns:

Sandwishuri de mancare, nu cu salam sa misoara in autocar. Iti iei pasta si periuta de dinti, un prosop si un tricou, o pereche de pantaloni si o geaca mai subtire. Puteti sa umblati prin magazine sau sa faceti poze ori plimbati prin oras. O sa vina de la sine lucrurile.