| AndreeaCristina12 a întrebat:

Hey, femeile care au trecut prin sarcini, poate ma ajuta cu un sfat, poti avea greturi, somnolenta, dureri de cap, dupa o saptamana de la contactul sexual?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Alta este cauza. Semnele de sarcina nu apar asa devreme.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu atat de devreme!
Simptomele de sarcina nu pot apare mai devreme de 3 saptamani de la fecundare, fiindca fatul este inca in stare embrionara si nu exista simptome in primele 3 saptamani de sarcina.

Greata, varsaturile, durerile de cap si ametelile sunt semne de indigestie sau criza de fiere.

| dullcat a răspuns:

Simptomele aceestea pot fi de la multe altele, nu neaparat sarcina.

| sammie a răspuns:

Mai bine fa un test de sarcina de la 21 de zile de la ultimul contact sexual ca sa fi sigura. Fiecare persoana reactioneaza diferit, nu-ti putem spune clar daca esti insarcinata ( daca la asta te gandeai )

| Robert2526 a răspuns:

Nu, astfel de manifestari apar mai tarziu in sarcina, simptomele descrise sunt mai degraba cauzate de dezhidratare, uiti sa bei apa