| MeridaOcean a întrebat:

Hey fetelor! Ce pot face sa nu ma mai patez asa de rau? Chiar ieri, la scoala mi s-a intamplat si mi-a fost foarte rusine si am plecat acasa.Ciudat este ca,chiar daca aveam absorbante de noapte,tot plina de sange eram(pe chiloti, pe pantaloni.)As vrea sa lipsesc si azi dar na...numai eu sa lipsesc, adica toate colegele mele au si niciodata nu s-au patat.Ma gandeam sa-mi pun 2 absorbante lungi si groase unul peste altul si inca o perehe de chiloti, sa fiu sigura.La toaleta nu prea as vrea sa ma duc pentru ca baia de la mine din scoala e cam inestetica si nu ai loc in acea cabina laughing) sincer. Ceva sfaturi? multumesc.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu e necesar sa iti pui doua absorbante pentru ca nu rezolvi nimic, mai bine in fiecare pauza fugi la baie si verifica daca trebuie schimbat sau nu absorbantul

| pisicutzamik a răspuns:

Buna poti pune 2 absorbante primul sa fie un pic mai sus spre burt, iar al doile il lipesti langa celalalt dar spre mijloc, ar cel mai bine ar fi sa te duci in fiecare pauza la toaleta si daca vezi ca e plin schimba-l nu sta asa! bafta

| WildDream a răspuns:

Cum au mai zis si ceilalti, mergi in fiecare pauza la toaleta si verifica. Sa ai la tine de rezerva si cand vezi ca e aproape plin il schimbi.
Oricum mi se pare ca-ti curge prea mult, mama avea tot asa o problema si a descoperit ca avea fibrom. Poate ar fi indicat sa faci o vizita la ginecolog.

| Anonim5566 a răspuns:

La inceput este mai greu. Exista de la always niste absorbante de noapte, care sunt, vorba ta, lungi si groase. Iti poti pune mai multe, ca sa nu treaca prin ele si sa iti iei niste chiloti mai stramti, ca sa nu se miste prea tare si sa nu curga pe langa. Bafta!