| LULUTZAwhitYOU a întrebat:

Hey:*fratemiu ma sacaie la cap sa pun o intrebare.Deci are 14 ani si de ceva vreme[o saptamana] vocea lui e nu stiu cum...Mai ragusita.Mai ales cand tipa vocea lui e subtire si ragusita si pe mine ma zgarie pe creier.De ce ii este asa vocea? Va ramane cu ea? Sau o sa i se schimbe?

Răspuns Câştigător
| MâţaD a răspuns:

El este la varsta adolescentei.este perioada in care vocea baietilor se schimba.i se va ingrosa, insa asta peste ceva timp.nu are de ce sa se ingrijorezee

2 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Este varsta pubertatii, corzile vocale sufera modificari, la fel ca multe parti ale corpului.Este normal, sa stea linistit vocea i se va schimba.

| danadiana a răspuns:

14 ani... i se schimba vocea. Nu ramane asa, dar poate sa mai dureze