| TaraIdk a întrebat:

Hey guys
De ceva timp am problema asta, simt pur si simplu ca innebunesc. Ma enervez din chestii stupide, fac crize de nervi, am momente cand incep sa plang dupa care stau asa cateva minute si ma intreb de ce plang eu, ce motiv am cu adevarat, dupa care plang mai tare pentru ca nu stiu ce se intampla cu mine. N am o relatie prea buna cu mama, nici eu si nici fratele meu. Daca fac ceva si nu ii convine deja o aud vorbind dupa ce parasesc incaperea, imi spune ca voi ajunge sa innebunesc happy.
Am doar nevoie de sfaturi, mersi.

1 răspuns:
| Anonim9114562123 a răspuns:

Încearcă sa fi mai indiferent/ă. Nu mi se pare ok sa te superi din orice, încearcă sa faci sa nu te intereseze. Sa plângi des Îți cade sistemul imunitar și asta poate duce chiar la boli incurabile. Încearcă sa razi, sa te distrezi, sa faci haz de necaz și sa Îți spui asa: "Peste 30 de ani o sa pot rade cu copiii mei despre ce prostii făceam. Ăsta ajuta sa nu te superi pe orice faci prost. Multă sănătate și an nou fericit!