| ItDoesntMatter01 a întrebat:

Hey guys, S-a întâmplat să rămân pe primul semestru la fizică, iar, în semestrul 2 am trecut, dar cu 5.
Acum, la examenul de corigență, dau din primul semestru ..nu?
șii, care e faza cu notele, trebuie să scot 5 (media scris+oral) sau 6?
da, prima dată când rămân.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai de învățat întreg manualul, nu doar materia de pe semestrul al II-lea. La examenul de corijență (oral+ scris) trebuie să obții media 5, pentru a promova anul școlar.
La examenul de bacalaureat trebuie să ai media 6, dar aici nu vorbim de bacalaureat, ci de un examen de corijență, unde nota 5 e suficientă pentru a promova.
Media examenului de corijență reprezintă media finală (anuală).
Nu o confunda cu media generală.

4 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

5 media anuala trebuie sa o scoti

| ItDoesntMatter01 explică (pentru Vvistula):

No *** Sherlock, dacă nu ziceai nu știam.

| Vvistula a răspuns (pentru ItDoesntMatter01):

Atunci de ce mai intrebi daca stiai

| ItDoesntMatter01 explică (pentru Vvistula):

Citește încă odată întrebarea.
Topicul era de corigență, nu de media anuală.