| graffyandrei a întrebat:

Salut sunt clasa a 9-a si am ramas pe vara la matematica
Este prima data cand raman
Pe primul semestru mi-a iesit media 5 iar pe al 2-lea 4.49 si m-a lasat...
Cum e la corigenta? da greu sau?
Notele pe al 2-lea semestru: 6 6 6 6 6 2 si 2 in teza
Credeti ca am vreo sansa sa iau corigenta?

Răspuns Câştigător
| vlady434 a răspuns:

Salut. Nu stiu cum e la corigenta pentru nu am fost never, dar stiu de la un prieten care a ramas in a 9-a si in a 10-a,si a trecut.
Daca esti singurul din clasa,si profesorul nu e prea intelegator,o sa te trimita la alt profesor care are mai multi corigenti. Si s-ar putea sa fie mai usor. La corigenta din cate am inteles, esti ca la ascultare. Te scoate la tabla, iti da o problema sau un exercitiu, si pe parcurs iti mai pune niste intrebari (sa te incurce sau sa vada daca stii). Banuiesc ca stii, ca inainte de corigenta o sa te cheme 2 saptamani la scoala, pentru pregatire. Oricum, daca stii si ai noroc de un profesor indulgent, care sa nu bage batul printre gard, o sa treci.Mult noroc! Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| DiamondEyes a răspuns:

Calmeaza-te, vei trece!
Profesorii iau bani pentru corigente deci.
Si nu are cum sa te lase pentru ca gandeste-te: esti clasa a9-a si nu cred ca are de gand sa te aiba pe constiinta.

| maria6 a răspuns:

Se da scris + oral. Invata si vei trece. Bafta! Profesorii NU iau bani pentru corigente.

| Nefer a răspuns:

Pai la corigenta e foarte usor depinde si de scoala anul trecut in clasa a 7-a cand m-am dus la corigenta m-i-a dat un test si m-a pus sa-l rezolv am scriu eu niste baliverne pe acolo si profesorul care era acolo a inceput sa rada si mi-a zis zambind bravo ai trecut laughing a fost super dar nu mai vreau sa mai patesc asa ceva vreodata iti urez multa bafta o sa vezi ca nu o sa fie greu