| starlight888 a întrebat:

Hey hey hey! am 13 ani. si in clasa a 2-a imi placea de un baiat mai mare cu un an decat mine din clasa alaturata. Bine, acum au trecut cam 5 ani de atunci si aratam altfel (pe scurt, oribil ) baiatul ala stia ca eu il plac si se purta frumos cu mine ca un prieten desii mi.am dat seama prin a 5-a ca el si unii dintre prietenii lui radeau de mine. Cam toata clasa lui ma cunostea cand mi.am facut cont pe FaceBook ca 'Fata care il placea pe X' el a plecat de la liceul la care am fost acum un an. Are cont de FB dar nu pune poze cu el. Am incercat sa vorbesc cu el pe chat dar comversatia a fost cam asa :
eu: buna
el : te cunosc?
eu : da. din 1-4. clasa alaturata. cu un an mai mica
el: aha

deci am murit efectiv cand mi.a scris aha
mi-e dor de el si stiu ca el are o imagine a mea ca o fata urata Dar chiar m.am schimbat SI NU STIU CUM SA FAC SA VADA ASTA

ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi de cum sa ma imprietenesc cu el ..si sa pornesc o discutie? ( prietena mea din 1-4 care il placea si ea mi-a spus recent ca s.a intalnit cu el la palas si ca era mai inalt ca mine si ca era fff atragator!) nu l.am mai vazut de 2 ANI! nici nu stiu daca isi mai aminteste de mine. si nici nu stiu daca cineva va avea rabdare sa citeasca toata povestea asta plictisitoare... dar cum sa incep o comversatie ca sa intram in relatii cat de cat bune?

Răspuns Câştigător
| MrsVamp a răspuns:

Ia legatura cu el prin intermediul unor prieteni comuni, apoi in discuti fi prietenoasa dar cel mai important, fi tu insuti, bafta! happy

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu te va contacta el cat de curand inseamna ca nu este interesat de o eventuala noua prietena/amica. in cazul in care nu te cauta el, ai putea sa mai incerci o singura data sa reiei conversatia pentru a-ti da seama de reactia lui. Daca va fi la fel de "inflacarata" ca si asa zisa "discutie" anterioara te-as sfatui sa-l uiti. Pa, pa.

| Doub a răspuns:

straight facestraight face.
Nu are sens sa incepi nicio conversatie.

| maryamimi a răspuns:

Hmm...cauta altu happy