| Missdaydreaming a întrebat:

Hey happy Imi puteti poveste si cea mai buna si cea mai nasoala intamplare din liceu? As vrea sa-mi fac o ideea in legatura cu ce ma asteapta.

Răspuns Câştigător
| convert a răspuns:

Cea mai nasoala: am ramas corijenta la logica prin clasa a 9-a cred:d aveam o profa care iesise la pensie de 3 ani, putin nebuna care vorbea cu precipitatii.si i-am zis sa se dea putin mai in spate ca ma scuipa si m`a lasat corijenta:d...cea mai buna parte.prietenii,belelele in care intrii si care ti se par fara scapare,dar dupa cateva zile razilaughing,absentele fara numar,scutirile falsificate,fumatul dupa colt, ascunzandu`te de profu` care o stie pe ma`talaughing, caterinca.Anii de liceu sunt cei mai frumosi.ai de toate: fericire,tristete,rasete,plans, dragoste, ura.Traieste`i din plin pentru ca eu mai am un an si nu`mi vine sa cred cat de repede a trecuthappy

2 răspunsuri:
| CristiPavel a răspuns:

Nu iti face asteptari, nu vor face nimic altceva decat sa-ti creeze emotii. Oricum niciodata nu va fi exact cum iti imaginezi.

Iti va fi putin mai greu pana te vei obisnui, dar e un lucru normal.

Uite un articol care te va ajuta sa adopti o atitudine prin care experienta liceului sa fie una mai "libera" si mai placuta.

http://castigatimp.com/oare-ce-va-zice-lumea/

| FlorenceVi a răspuns:

laughing Ciudata intrebarehee hee. Cea mai amuzanta a fost in prima zi de a9a: mi s-a facut "botezul"hee hee adica am fost udata cu o punguta cu apa. asa se face la noi in liceu botezul bobocilor. blushing Iar cea mai aiurea faza: in a 11-a am fost chemata in cabinetul directorului pentru ca m-am luat de o boboaca pentru ca se dadea la prt meu! (o asteptam de mult in liceu, abia asteptat sa vina, ea fiind mai mica decat mine). Bineinteles, de-atunci nici nu se mai apropie de prt meu. Faza e ca eu facusem pe nevinovata la director, incepusem cu texte "dar stiti, domn' director ca eu sunt o eleva linistita, nu creez probleme, aveti incredere pe pustoaica asta, nici macar nu-i stiti numele" happy Clar, pe mine m-a crezut, iar pe ea o luase in vizor ca fiind o fata "cu probleme" happy Ideea e ca trebuie' sa stii si sa vbesti, dar te sfatuiesc sa in intri in polemica in primii 2 ani de liceu cu ceilalti, stai "in banca ta" si nu te afirma. happy