| Ely3 a întrebat:

Sunt in clasa a 8 a si ma asteapta examenul de admitere la liceu big grin. As vrea sa dau la filologie. Imi puteti da mai multe informatii puppy dog eyes.

Răspuns Câştigător
| Irena97 a răspuns:

Mi se potriveste pentru ca la matematica si fizica nu am fost prea grozava iar romana mi-a placut foarte mult.
Acum fac mate doar 2 ore si e un gen foarte usor, logica matematica. Nici teza nu se da.Chimie si fizica iar putine dar dintr-a 11 delochappy.
Se axeaza mai mult pe istorie, geografie, limbi straine desigur si mai nou, latina big grin. Latina ma enerveaza ca nu-i vad rostul, dar se trece cu vedereahappy
Admiterea se face ca la orice liceu, cu media din generala si cea de la evaluare nationala. Nu ai nici un test in plus daca vrei sa dai la filologie simpla.
Daca dai la filologie bilingv engleza sua franceza trebuia sa iei bilingvul anul asta cand se da in primavara.

funda?happy

5 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Eu sunt la filologie. Am intrat pentru ca am vrut, nu pentru ca asa s-a nimerit. Si-mi place, si ma bucur ca am stiut sa ma orientez. M se pare ca e un profil fain iar daca stii sa te orientezi dupa terminarea liceului, poti ajunge sa castigi foarte bine.

| ioana0013 a răspuns:

Din pacate, eu sunt la mate-info, engleza intensiv...

| SerafimHD a răspuns:

Ca sa contrazic raspunsul penibil care a primit fnda si cei de la mateinfo urasc fizica si matematica uneori!

| Irena97 a răspuns:

Hai sa-ti raspund aici ca sa iau o fundahappy. Eu sunt la filo. ce vrei sa stii?

| Ely3 explică (pentru Irena97):

Pai in primul rand cum ti se pare :-s. Si cand intriii trebuie sa dai acel test sau cu media?big grin