| AlinaAly400 a întrebat:

Hey lume, am nevoie, dacă sunteți drăguți sa mă ajutați, de o lista cu rechizite pentru clasa a opta, cât mai detaliată și complexă, mulțumesc anticipat, funda ❤️

3 răspunsuri:
| cosminandrei96 a răspuns:

Buna.
In principiu nu este nimic diferit la clasa a 8a fata de altele (ca rechizite, ma refer).
Vei avea nevoie de:
2-3 caiete limba romana (noua ne-a cerut cu foaie velina)
2-3 caiete matematica
1 caiet pentru fiecare dintre istorie; geografie; engleza; biologie; fizica; chimie; franceza
Daca esti foarte studioasa (crede-ma ca in a 8a e mai greu sa studiezi la toate materiile in parte) ia-ti si pentru religie tehnologie muzica desen si altele.
Bineinteles, iti trebuie un stilou, creioane, cerneala, pixuri.
Sa trecem la geometrie: o rigla; un compas; un raportor; un echer; creioane de calitate si o guma de sters.
Mult succes in a 8a si nota mare la examen!;-))