| AndreCrazy a întrebat:

Hey lume! :D Mi-am facut de curand un cont de Tumblr, primul din viata mea. E destul de tare! As vrea sa aflu mai multe lucruri despre acesta retea de socializare, mai multe personalizari si aplicatii, ponturi http://andrecrazy6334.tumblr.com Acesta este al meu. Daca dai follow, iti dau si eu! :D

2 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună! happy
Poţi posta poze, dialoguri, citate, gif-uri, videoclipuri, muzică.(cred că ţi-ai dat seama) sau dai reblog la postările altora. Asta se face cu alt+reblog, dacă vrei rapid. Dacă nu, atunci reblog şi se deschide fereastra aia în care poţi adăuga caption(descriere), etichete şi poţi alege dacă s-o postezi acum, sau să se postez în viitor(queue) sau să rămână în 'drafts'. Nimeni nu le vede acolo.
Postările etichetate cu o anumita etichetă le găseşti la url-ul tău la care adaugi /tagged/etichetaaleasa
Ex: andrecrazy.tumblr.com/tagged/yey
O să descoperi tu lucruri noi.
Extensii: stylish(pentru personalizare), missing e, tumblr hate(ascunde postări care nu-ţi plac).
Ai putea. să schimbi ori fundalul ori genul pozelor fiindcă sunt la fel şi abia dacă se-nţelege ceva.
Nu-ţi dau follow, nu-i genul meu.
Pa-pa!

| Ballet a răspuns:

Meh, nu-i chiar genul meu.
Nu prea sunt multe lucruri de ştiut, dai reblog la poze, share de pe net şi like la pozele care-ţi plac. Poţi să trimiţi mesaje private sau întrebări şi să dai follow daca-ţi place un blog, cam atât.