| miauu a întrebat:

Hey
mi-am luat un telefon.si era bateria formatata adica nah era incarcata... daca il pun la incarcat cand se descarca de tot cat timp trebuie sa-l las? e samsung s5230
fundita

Răspuns Câştigător
| Insurgent a răspuns:

Si eu am samsung si la fel ca la tine era formata bateria trebuie lasat la incarcat 4-5 ore

1 răspuns:
| Happyness a răspuns:

Ca sa formatezi bateria trebuie sa il lasi 12 ore la incarcat da sa ti se descarce de toit sa se stinga singur, il lasi stins la incarcat 12 ore chiar daca arata bat incarcata il tii 12 ore si asa faci de 3 ori.fi atenta lasa l sa se descarce singur pana se inchide happy asa fac aproximativ toate persoanele si stiu multe care fac asa inclusiv eu de fiecare data cand imi iau.eu orium imi tin telu la incarcat de seara pana adimineata dar aprins; P